DAM

Rad bych vedel, podle ceho byl opravdu nazvan film Divocina s hereckou Whiterspoonovou?

Rad bych vedel, podle opravdu ceho byl nazvan tento film.
Nazev filmu Divocina s hereckou Whiterspoonovou

Nejlepší odpověď
annas

"Scénář k filmu i jeho název vznikly podle stejnojmenné autobiografické knihy Cheryl Strayedové a jeho sepsání se ujal slavný anglický spisovatel a scenárista Nick Hornby. I díky němu vzniklo humorem okořeněné vyprávění o odvaze mladé ženy, která si tvrdohlavě razí cestu k zvolenému a hodně vzdálenému cíli.

Cheryl Strayedová na svou pouť dodnes vzpomíná: “Byl to obrovsky fyzicky náročný počin zdolat PCT během 94 dnů. Ale byla to pro mě také duchovní cesta. Vydala jsem se na tuto trasu v době, kdy jsem se cítila ztracená a zoufalá, kdy jsem se ocitla v mrtvém bodě. Tato cesta mě v mnoha ohledech naučila jak doslova dát jednu nohu před druhou.”
http://www.fan-tom.cz/?clanek=
--

Divočina – autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1000 mil dlouhou pěší pouť po celém americkém pobřeží. Během cesty zažívá nejrůznější emoce: odhodlání, hněv, beznaděj, ale nakonec katarzi a naplnění."
https://www.kos­mas.cz/knihy/189419/di­vocina/

Další odpovědi
Alesh

A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT – Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/355147-divocina/prehled/