Bublinnka

Nastavení e-mailového klienta a SSL/TLS zabezpečení.

Dobrý večer,
nastavila jsem si poštovního klienta Windows Live Mail a při nastavení IMAP účtu (seznam) jsem narazila na problém se zabezpečením.
Naskočilo mi totiž okno od Avastu:

„Avast zaznamenal zabezpečené připojení pošt. programu k IMAP serveru. Tento typ připojení nemůže být testován na viry. Prosím vypněte SSL/TLS ve svém poštovním klientovi, aby mohl mailový scanner testovat vaši poštu. Mailový scanner bude poskytovat vlastní SSL/TLS zabezpečení.“

A teď si nevím rady jestli vypnout, nebo ne. Vše jsem nastavovala podle nápovědy seznamu, a tam bylo zapnout SSL.
Poradíte?
Děkuji

Odpovědi
Alesh

Podle mě je to prakticky jedno. Pokud vypneš šifrování, může se stát, že ti pošta nepůjde stáhnout (že to mají tak na Seznamu nastaveno, nevím). Na druhou stranu maily nepochybně kontrolují již na serveru, takže bych se virů v tomto směrů nebál. Stejně i kdyby něco „proteklo“, tak to bude nejspíš v příloze a pak až ji budeš eventuálně otevírat, tak ti ji antivir zkontroluje.