huxa

Narovnání nohy v noci-silná bolest přetrvávající i ráno. Poradíte, jak tomu předejít?

Zdravím, v noci jsem si narovnal pokrčenou nohu (pouze silou svalů v ní jsem ji natáhl do vodorovné pozici jako při stání), probudila mne silná bolest jako při bolestných křečích, která nastává i teď při chůzi. Jedná se o natáhnutí lýtkového svalu, který byl v noci ztuhlý? Již párkrát se mi něco podobného stalo, ovšem bez ranní bolesti, lze tomu nějak předcházet, případně co toto značí o zdraví dotyčného svalu, vyvážení vitamínu, apod.?

Nejlepší odpověď
annas

Mám občas stejné problémy, nedostatek hořčíku. Protože neužívám chemické léky, rychle u mě zabere kulička homeopatického hořčíku.

Navštivte lékaře, pokud se křeče čassto opakují. Může to být iprojev tzv. latentní tetanie, kterou způsobuje nedostatek hořčíku. Ale proč tomu tak je, se zřejmě nedovíte.

Vím podle sebe. Tetanie jsem se zbavila, protože se léčím alternativní medicínou,, která zná příčinu nedostatku hořčíku či jeho špatného vstřebávání.

Další odpovědi
briketka10

křeče ve svalech i bolest hlavy a další potíže způsobuje
opravdu nedostatek hořčíku ten se nachází v těchto
potravinách :
http://www.re­alnavyziva.cz/hor­cik-v-potravinach-zbavte-se-nejen-kreci/

ReHu

Můžeš zkusit hořčík, jak píše Annas, ale nic nepřeháněj.
Pokud potíže přetrvávají, doktor bude lepší.
A podumej o skladbě stravy 🙂

orwell

Další možnost, zde nediskutovaná, jsou záda. Speciálně bederní páteř. To pak může člověk baštit co chce a je to všechno na houby. Může se to rozšířit i na stehenní sval (vzadu) a to je teprve pošušňáníčko. Případný protitlak zde vůbec nepomáhá, spíš naopak a vede k bolesti ku zoufání. Pak to chce vyzkoušet rehab. cviky na tuto část páteře a hlavně pořádnou matraci do postele.

Löwe

Doktor.

arygnoc

@annas

čo je to homeopatický horčík?
pokiaľ užívate horčík (ten normálny) v homeopatických dávkach (uveďte riedenie a ja vám poviem, koľko atómov horčíka je v jednej dávke), tak ho neužívate.

návštevu lekára doporučujemi ja, ale pokiaľ vám predpíše homeopatiká, tak rýchlo preč.

huxa:
medzi nami – ktorá fakulta lekárstva vyučuje homeopatiku?

;-Q
Doplňuji:
za všetko hovorí propagačný materiál na http://www.h-poradna.cz/ho­meopatikum_mag­nesium_plus.php

Upozornění
Z legislativních důvodů toto zboží nabízíme pro technické
použití. (môj dodatok: prečo asi?)

kurňa, nie je nad technické lieky. čo tak motorový olej? (aj v tom je horčík!)

;-Q

Agneta

Na „narovnání nohy“ (ta křeč) ti doporučuji protitlak na chodidlo:DDD
Čím déle necháš nohu (ten sval) v klidu, tím hůř, a budeš mít problémy ještě příští den.

Agneta

arygnoc >>> Šamanismus vyléčí v Ázii a Africe mnohem více, než školní medicína – a to i nemocné AIDSem a rakovinou.
Jedná se při tom jen o posílení a správné nastavení imunitního systému.
Chápu, že je to pro tebe jen nadávka…vždyť do toho vůbec nevidíš.
Pro tebe je přece vegetarián to samé jako vegán…:DDD►špatně tě tam na tom tvém oblíbeném slovenském webu informují(to jsem se předevčírem nasmála). Ale dobře že se můžeš informovat tady – a možná i od lidí, kteří se sami vyléčili z rakoviny…nebo kteří o alternativní medicíně něco vědí…
Já osobně k „felčarům v bílém“ moc důvěru nemám. Už bys měl dávno vědět, že 10 doktorů = 10 názorů, jedině když natrefíš na neziskového lékaře, můžeš mít štěstí v léčbě. Jinak jde jen o profit, a né o léčení:DDD

arygnoc

agneta, skutočne, vegetarián s rezňom v ruke ma pobaví – to je vaša definícia vegetariána. 😁
nič (homeopatikum) nemôže naštartovať ani starú babettu, nie to ešte imunitný systém (počuli ste niekedy o očkovaní?).

pokiaľ bude alternatívna medicína zadarmo, prečo nie (na slovensku sa chystajú schváliť zákon o šamanoch – „liečiť“ môžu, ale zadarmo), ale VŽDY musí byť upozornenie, že to nefunguje,

pri mili=onoch a milierdách chorých sa švyskatne čtatistická odchýlka – spontálne vyliečenie. lekári správne odpovedajú – nevieme, ako sa to stalo, mágovia, šamani, ovladači sily a homeopati si zásluhy automaticky pripisujú. ešte tu je ten s tŕňovou korunou, ktorý v tom má prsty určite tiež.

peká je ta vaša posledná veta o profite: prečo teda homeopatici („lekári“) predávajú najdrahčie cukríky na svete?

no a na záver:
ktorá fakulta lekárstva vyučuje homeopatiku?

;-Q

to je presne ako s tými vegetariánmi – postoj na vonok, ale rezeň v ruke.

Agneta

Statistika? Tak já např. nezkonzumuji zdaleka ani desetinu průměru masa na osobu – tak můžu s rožněm v ruce povídat o vegetariánství…a to se snažím jen rozumně, a jen se zdravotním aspektem. V druhém světě nemá význam se tohoto tématu dotýkat pohledem z prvního světa – tam existují militantní vegetariáni, ale ještě horší jsou vegáni,
to jsou ti fašisté, kteří ostatním nadávají do vrahů:DDD
Která fakulta vyučuje h.? Vyučují se mezi sebou, mají dlouhou tradici a zkušenosti, a jsou mezi nimi přirozeně velké rozdíly…
Takže v tomto duchu: kdo za to bere peníze, je nekorektní.
Léčení musí být zásadně zdarma a pro všechny – ostatní je středověk:DDD

Agneta

Ale vždyť já sama přiznávám, že tři čtvrtiny lidových léčitelů a homeopatů se pokouší tím živit, to odsuzuji, a k takovým se chodit nemá – říkám přece stále. O placení by se snad dalo uvažovat jen tam, kde dojde k úspěchu – a to všeobecně – i u „školní medicíny“. Zdravotnictví má být zásadně zdarma, žádné příplatky nebo tahání peněz z lidí u zubaře… to vše je antihumánní, a zločin proti lidskosti :D
Ale asi je druhý svět stále ještě lepší, než třetí:DDD

Agneta

Homeopatii mohu doporučit. Jedná se přitom o ůplně jiné léčení, než to u „lékaře“.
Homeopatický l. krok tě dostane jen o jeden stupeň zpátky (ovšem podle toho, co je léčeno). Na někoho to nezabere, jiní na to zase přísahají…to si musíš vyzkoušet. U vás v Anglii se dají lacino (třetinová cena)koupit Bachovy esence, to je taky zajímavé – o těch je známo, že umí dobře nastartovat imunitní systém:D

arygnoc

@annas:

váš príspevok som nahlíásil, lebo navádza na sebapoškodzovanie a nelegálne liečiteľské postupy (šamanizmus).

;-Q

ps:
budem tak činiť všade, kde budete doporučovať homeopatické (tj nefunkčné) tzv. liečivá.

annas

Nedoporučovala jsem homneopatii, jen jsem konstatovala, co užívám já.
Doporučila jsem mu návštěvu lékaře.

arygnoc

ak užívate homeopatiká, neužívate nič.

;-Q

anonym

arygnoc, ty vůbec hodně rád a často nahlašuješ, viď???? Ať se jedná o cokoliv, moc rád nahlašuješ, že? Ty seš takovej malej „nahlašovatel“, že? No bohužel, tentokrát ti to tak trochu nevyšlo, že? Na homeopatii není nic špatného, nebudeš nikomu nařizovat, jak se má léčit, to je každého věc, Annas je dospělá osoba a ví a cítí, po čem jí je dobře a po čem ne, nevíš nic ohledně jejího zdraví, tak UŽ KONEČNĚ PŘESTAŇ PRUDIT!

arygnoc

@samba:

vieš prd, koho ja nahlasujem.
to viem iba ja, admin a nahlásený – mám v sebe toľko charakteru, že sa k činu priznám.

a ver, nie je tu veľa ľudí, ktorí by mohli povedať, že som ich otázku/odpoveď nahlásil, sú to skutočne výnimky.
navádzanie na škodlivú ne/liečbu do tohto okruhu patrí (existujú poradenské servery, kde je vyložene zakázané poskytovať rady tohto typu – práve pre ich škodlivosť, ba až nebezpečnosť).

;-Q

Agneta

A např. „užívání ničeho“ je stokrát lepší, než užívání jedovaté chemie. Náš imunitní systém je dokonalý, a my ho ničíme už malým dětem…kde to není vůbec potřeba…:D

arygnoc

@agneta:

pokiaľ je imunitný systém dokonalý, nie sú potrebné ani >šidítka< v podobe homeopatík, zapálených sviečok v kostole a tancom zhulákaných woodoo šamanov.

nie som zástanca nejakých chemických útokov na organizmus, ale keď treba liečiť, tak účinnou látkou, a nie cukríkmi.

;-Q

annas

Ad Agneta, děkuji.
Zajímavé, že i když neužívám „nic“, přesto při křeči v noci to „nic“ v momentě zabere. a mohu se na nohu hned postavit. Když jsem kdysi brala „chemii“, trvalo dlouho, než křeč zmizela. 🙂