Shady

Napište nějakou alternativu ke kávě

Zkoušel jsem guaranu ale to není ono.Kafe se mi zas zdá moc „agresivní“ na srdce.

Nejlepší odpověď
cochee

Tak si jej dělej slabé. V čem má být alternativa, v chuti, barvě, aromatu, v podpoře nespavosti? Zkus cesmínu paraguayskou, zvanou též (yerba) maté, černý čaj, kakao – vše obsahuje kofein, i když se mu říká jinak. Kofein je však zároveň to, co je ta „agresivita na srdce,“ jak říkáš. Ta guarana je totéž – kofein a příbuzné látky, měla by být dokonce účinnější než káva, možná jsi ji nepřipravil dobře.

Další odpovědi
iceT

Pokus bys chtěl kávu nahradit podobným nápojem,tak zkus Caro nebo meltu,podívej se třeba sem
http://www.va­rimezdrave.cz/ka­va-a-co-misto-ni/

ratava

Údajně má stejné účinky (a po zdravotní stránce i lepší…) obyčejná voda s vymačkaným čerstvým citronem…

marci1

Zkuste zelený čaj. Má také jako káva povzbudivé účinky a ještě obsahuje antioxidanty.

RyuzakiKate

Ráda si dělám Chocolino nebo žaludovou kávu, obě dvě dobrůtky nalezneš v bioobchodech, sice si trochu připlatíš, ale mně to za to stojí :)

elektrikář

Ke kávě je nejlepří štrůdl z ořechy nebo jiný koláč. Případně zbytek vánočních sušenek.