tataromacka

Napíše někdy pan Jaroslav Kmenta nějakou normální knihu?

Četl jsem od něho trilogii Padrino Krejčíř a samé nesmysly. Bohužel tihle „investigavci“ tvoří hisotrii…

Odpovědi
Edison

Číst nějaká rozsáhlá díl od investigativců je cesta do blázince. Je třeba si uvědomit, že tihle novináři jsou po určité době prostě obětí svého povolání. Jsou tím natolik pohlceni, že už neviděj krásu obyčejného lidskéo života. Proto od investigativců se zaměřuji spíše na kratší díla. Tam se nestihnou do toho tolik potopit. U rozsáhlých děl pak jsou spíše analytiky, jejichž práci využijí spíše politologové, později historici, než normální běžný občan, který by si rád sestavil spíše obecnější, ale širší pohled na věci.

eoopy

Docela stačila ta jeho kniha Boss Babiš kdy celou dobu něco naznačoval, aby v závěru napsal, že nemá důkazy.

elkon

Zeptej se jej, co se ptáš tady, nebo myslíš, že sem někdy chodí?

Kelt

Každá kniha je normální. Má vazbu, stránky a když vyšla, tak o tom muselo několik lidí rozhodnout. A že jsi to nepochopil není naše starost.

gurmid

@Edison uhodil si paradoxně kladívkem na hlavičku. Tělo otce Krejčíře je prý zabetonované v jednom z mostních pilířů jedné nejmenované dálnice. Mohl bych pokračovat, ale nechci se dotknout „hlídače demokracie“, který odešel dřív než by stejně dostal v redakci výpověď kvůli tomu z čeho obviňoval Krejčíře. To s Babišem v knize Boss Babiš je nesmysl. Možná kdyby si věděl skutečnou pravdu, tak by si na Babiše hodně změnil názor. Ostatně, který politik v Evropě upřednostnil zdraví důchodců nad ekonomickým zájmem? Čas to vyplaví všechno na povrch a Kmenta tu žádnou sochu – narozdíl od Andreje – nikdy mít nebude.

led

K tomu sa nebudem vyjadrovať, ide tu o osobné rozhodnutie autora (bez ohľadu na príčiny jeho rozhodnutia).
Ale…
Pri písaní knihy má autor záujem o zverejnenenie svojho diela, ale zväčša o tom rozhoduje vydavateľ a jeho záujmy.
Dobrá kniha je tá, ktorú ľudia čítajú o svojej vôli (dobrovoľne) a diskutujú o nej a nemusí to byť tá, o ktorej sa veľa píše a nikto ju nečítal. Dobrá kniha môže byť aj útla príručka mladých svišťov, rovnako ako 3000 stranová epopeja opisujúca človeka od čias Stvorenia až po jeho odlet do hviezdnej sústavy Aliendrona.

Edison

Gurmid: V jedný větě použiješ „prý“, což samo o sobě značí, že nic nevíš a v další urputně konstatuješ, že je něco nesmysl. Není to samo o sobě poněkud rozpor? Víš… já nějaký dokumenty viděl. Bohužel.. nebo bohudík jen viděl. Kdo zná skutečnou pravdu? To mi teda řekni. Na Bureše mám názor a to dávno před tím, než jsem Kmentovu knihu četl. V zásadě jen doplnil mezery, které jsem o Burešovi měl. Takže neměj péči, názor na Bureše opravdu nezměním. A jestli si myslíš, že Bureš tady bude mít sochu, tak se setsakra pleteš. Kmenta to taky nebude, ale z úplně jiných důvodů.

Edison

Eoopy, tak tos tu knihu četl dost špatně. Že nemá důkazy napsal až o poslední kapitole. O ostatním důkazy pochopitelně existují. Kmenta zase takovej hlupák není.

Edison

… nemluvě o tom, že to, co je v předchozích kapitolách si lze celkem dobře ověřit.