zjentek

Napadne někdy české Cikány a Romy, budou-li se ve své vlasti chovat slušně, že v Česku takto snadno vykoření rasismus?

Jde o to, že český občan není rasový násilník, s rasismem nemá téměř žádnou praxi, jelikož mu k ní chybí ve vlasti právě ta rasová pestrost. Proto obyčejný cikán může takto snadno vyplenit veškerý rasismus v zemi.

Předpoklad je ten, že nejde o rasistickou otázku. Jde totiž o otázku mírumilovnou, směřující k pravdě a lásce mezi českými občany s rozdílnou kulturou.

Nejlepší odpověď
anonym

Mnozí se tak chovají.Řádně pracují a žijí spořádaným životem.Ve většině případech se ovšem nehlásí k romské komunitě a nechtějí s nimi mít nic společného.Dříve měli cikáni respekt před cikánským vajdou,který byl pro ně i zákonem.Dnes už to neplatí.Na vině jsou především drogy u mladých Romů a různí ti multikulturní aktivisté,kteří dělají více škody než užitku.

Další odpovědi
Ametyst

Nenapadne. Oni nerozeznaji dobro od zla. Rozeznají, na co všechno mají nárok a jak jsou diškriminovaní. Čím jich je víc pohromadě, tím jsou drzejší.

Midas

Náhodou já znám (od vidění) plno cikánů, co se dobře chovají, nejsou hluční, umí plyně česky a dokonce mají vystudováno (alespoň SŠ). Ale samozřejmě to není většina. Ale všiml jsem si, že i když je mezi cikána sem tam nějaký lump a někteří jsou vyloženě grázli (hlavně ve větších městech), tak většina je spíš jen hlučná, ale jinak nejsou sprostí, agresivní, útoční nebo jinak nevychovaní. Ale dost je jich samozřejmě nejen hlučných ale i rozmazlených.
Taky třeba zmínit, že některé cikánky jsou fakt pěkné – mladší, hubenější černé dlouhé vlasy, snědá pleť, celkově pěkné. :DD Jojo.

Je ale třeba říct, že to je vina hlavně státu. Komunismu a později naší parlamentní republiky, která se je snaží jakoby „odškodnit“ poskytovat jim dávky a vyjít jim ve všem stříc. Oni se sami od sebe nezačnou chovat slušně a už vůbec se nezalčení, pokud s tím nezanče vláda, nevyjde tomu vstříc a něco s tím neuděl, protože je to hlavně jejíc vina. Nemyslím současnou vládu, ale tak celkově už přes 30 let.
Pokud je stát bude sám od sebe podporovat, rozmazlovat je a sám je bránit a za stávat se jich i v situacích kdy nejsou v právu, tak se nic nezmění, spíš zhorší a jistě se nikdo sám od sebe sám nezmění, když už je od mala vychováván určitým stylem a v určitých podmínkách.

metro

Nenávist vůči Romům není rasimus, protože patří ke stejné rase jako my.

Pepa25

Rasistická otázka – a na ni rasistické odpovědi, jak jinak. Schválně, proč jeslti tazeteli došlo, že z tohoto důvodu neodpověděla většina běžně zde odpovídajících …