Efchen

Námět na dort k 70. narozeninám.

Pomozte mi vymyslet námět na dort pro dědečka. Může to být cokoliv-máme šikovnou známou,která vytvoří cokoliv.
Je to typický děda, co rád luští křížovky,kouká na politiku, pije pivo, věnuje se svojí zahrádce, v mládí jezdil hodně na kole, na lyžích a běžkách, má rád svoje vnoučata…
Pracoval jkao nějaký konstruktér a teď je ředitelem tělovýchovné jednoty, takže je i zběhlý na počítači.

Nejlepší odpověď
anonym

Teta dostala ke svým 75. narozeninách dort Zahrádku i s chatičkou. Bylo to hezké, ale snad nejvíc se mi líbili takové ty klasické dorty – KNIHA a ROH HOJNOSTI. Když děda rád luští, tak by šlo udělat i sudoku. Nebo přímo dort jako korbel piva.
Tady je opravdu možné fantazii popustit uzdu pořádně – klidně i hrnek kávy.
Vnučka dostala dort s medvídkem Pú. Cukrářka na zdobení použila jedlé foto. Letos dostala Makovou panenku. Dnešní možnosti jsou úžasné. Můžete nechat například udělat i to kolo, dokonce se dají i lyže.
Doplňuji:
Oprava: dorty se mi líbily
Ach jo, zase šotek. Nevíte, jak se dá zahnat? Aspoň za roh?

Další odpovědi
Damiana

Souhlasím se Sůwou. Také nemám ráda ty opičárny, kdy někdo udělá z marcipánu třeba celou rodinu v baráčku a pak se kolektivně „sežerou“. 🙂
Doporučovala bych vkusný, elegantní dort – hlavně dobrý. Zaměřila bych se spíš než na kolo na dortu na to, jakou příchuť má děda rád atp. Je spíš na ovoce nebo na čokoládu? Vanilkový, ořechový nebo pistáciový by mohl být fajn nebo nějaká vychytávka – vynikající je třeba kaštanovo-mandlový krém s kardamomem, kandované brusinky a posypaný hoblinkami kvalitní extra hořké čokolády.
Dárky „koníčkové“ bych nechala na balíčky vedle.
Zkus se podívat do odkazu (třeba Leopardo dort je opravdu výborný) – skvělá zkušenost. Prohlédni si i ostatní, určitě se nebudeš stačit olizovat! 🙂
http://www.nas­ladko.cz/cs/dor­ty/18_leopardo-dort

Sůwa

Víš určitě, že děda by nechtěl raději klasiku, třeba patrový dort ale takový, jako mu dělala jeho maminka? Ty kýčovité moderní dorty jsou strašně nevkusné, raději bych se soustředila na chuťovou stránku dortu a něco pro jeho záliby můžete dát jako dárky.

Eris_K.

Dobrý den, pokud chcete zkusit něco zajímavého, vyzkoušejte třeba zelený mechový dort ze špenátu. Chutná výborně, ale radši mužům neříkejte, kde se ta zeleň vzala. Toto řekl můj švagr: ,,Upřímně mi ten dort chutnal víc, když jsem nevěděl, že to je že špenátu. ,,
Hodně radostí a úspěchů při pečení přeje Eris_K.