Avatar uživatele
vladovamisa

Nákupy přes internet

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jak je to se smlouvami uzavřenými přes internet - resp. kdy se stávají platnými? Jedná se mi o nákup služeb, pokud někde vyplním registrační formulář, potvrdím odběr služeb na dobu neurčitou, zaplatím první měsíc, a poté smlouvu písemně vypovím - kde je vůbec důkaz že jsem nějakou smlouvu uzavřela? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
...
Ano, ale pokud se dva lidé dohodnou nějak, a pak po roce chce službu jeden z nich vypovědět a poskytovatel služby poštu nepřejímá? Smlouva platí nadále?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4483 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Tuto problematiku upravuje docela precizně občanský zákoník - ustanovení § 53 a následující...

Smlouva je ´na dálku´ uzavřena pouze tehdy, pokud vám dodavatel poskytne INFORMACE nutné k uzavření smlouvy ve smyslu obecných náležitostí smlouvy (dle zákona). Tyto "informace" musí být poskytnuty určitým a srozumitelným způsobem s přihlédnutím k zásadám dobré víry... atd.

Takže pokud vám dodavatel pošle např. e-mail, že vaši např. objednávku, která je přesně identifikovaná, bere na vědomí, tak "byla uzavřena" kupní smlouva.
Doplňuji:
Dovolil bych si odpověď GangstaHelpera lehce poupravit:

- s odstoupením od smlouvy, jakož i s výpovědí nemusí druhá strana SOUHLASIT, jedná se o jednostranný úkon..., ale musí být prokazatelné, že druhá strana výpověď či odstoupneí od smlouvy převzala

- souhlas obou smluvních stran se vyžaduje u DOHODY, kterou by smluvní vztah např. končil nebo se nějak měnil.

Takže pisatelce dotazu nezbyde než odeslat "výpověď" druhé straně DOPORUČENĚ.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t1.aspx

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GangstaHelper

S odstoupením od smlouvy musí souhlasit vždy obě strany. Jinak to posuzuje soud.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Peťa. K.

Přečtěte si pokud máte možnost smluvní podmínky,pokud ne, tak bych napsal, toto: žádost o ukončení smlouvy o poskytování služeb. tím mám na mysli že v dopise budete pokračovat slovy: Žádám o ukončení smlouvy o poskytování služeb ke dni např.28.8.2010.Tuto žádost o ukončení Vám zasílám s předstihem dvou měsíců, abych umožnila Vaši straně včasné vyjádření. Dodal bych dále důvod k rozvázání smlouvy např. Vaše cena je oproti konkurenci příliš vysoká a tím se tento produkt pro mne stává nezajímavým. Děkuji za Vaše dosavadní služby a k datu výše zmíněnému ukončení smlouvy. S pozdravem v.r. (vlastní rukou)např. Petra Nohová.Tento dopis je psán duplicitně.
PS:V záhlaví máte datum odeslání,proto datum již nemusíte opakovat.Pošlete to však jen doporučeně. Čekejte na odpověď, jistě se ozvou, pokud se s nimi nemůžete alespoň telefonicky po odeslání dopisu spojit.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony