Avatar uživatele
Registrovaný

Nákupy přes internet

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jak je to se smlouvami uzavřenými přes internet - resp. kdy se stávají platnými? Jedná se mi o nákup služeb, pokud někde vyplním registrační formulář, potvrdím odběr služeb na dobu neurčitou, zaplatím první měsíc, a poté smlouvu písemně vypovím - kde je vůbec důkaz že jsem nějakou smlouvu uzavřela? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
...
Ano, ale pokud se dva lidé dohodnou nějak, a pak po roce chce službu jeden z nich vypovědět a poskytovatel služby poštu nepřejímá? Smlouva platí nadále?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tuto problematiku upravuje docela precizně občanský zákoník - ustanovení § 53 a následující...

Smlouva je ´na dálku´ uzavřena pouze tehdy, pokud vám dodavatel poskytne INFORMACE nutné k uzavření smlouvy ve smyslu obecných náležitostí smlouvy (dle zákona). Tyto "informace" musí být poskytnuty určitým a srozumitelným způsobem s přihlédnutím k zásadám dobré víry... atd.

Takže pokud vám dodavatel pošle např. e-mail, že vaši např. objednávku, která je přesně identifikovaná, bere na vědomí, tak "byla uzavřena" kupní smlouva.
Doplňuji:
Dovolil bych si odpověď GangstaHelpera lehce poupravit:

- s odstoupením od smlouvy, jakož i s výpovědí nemusí druhá strana SOUHLASIT, jedná se o jednostranný úkon..., ale musí být prokazatelné, že druhá strana výpověď či odstoupneí od smlouvy převzala

- souhlas obou smluvních stran se vyžaduje u DOHODY, kterou by smluvní vztah např. končil nebo se nějak měnil.

Takže pisatelce dotazu nezbyde než odeslat "výpověď" druhé straně DOPORUČENĚ.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t1.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

S odstoupením od smlouvy musí souhlasit vždy obě strany. Jinak to posuzuje soud.


Avatar uživatele
Registrovaný

Přečtěte si pokud máte možnost smluvní podmínky,pokud ne, tak bych napsal, toto: žádost o ukončení smlouvy o poskytování služeb. tím mám na mysli že v dopise budete pokračovat slovy: Žádám o ukončení smlouvy o poskytování služeb ke dni např.28.8.2010.Tuto žádost o ukončení Vám zasílám s předstihem dvou měsíců, abych umožnila Vaši straně včasné vyjádření. Dodal bych dále důvod k rozvázání smlouvy např. Vaše cena je oproti konkurenci příliš vysoká a tím se tento produkt pro mne stává nezajímavým. Děkuji za Vaše dosavadní služby a k datu výše zmíněnému ukončení smlouvy. S pozdravem v.r. (vlastní rukou)např. Petra Nohová.Tento dopis je psán duplicitně.
PS:V záhlaví máte datum odeslání,proto datum již nemusíte opakovat.Pošlete to však jen doporučeně. Čekejte na odpověď, jistě se ozvou, pokud se s nimi nemůžete alespoň telefonicky po odeslání dopisu spojit.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.