Pekicz

Tušíte někdo,jak sestavit obchodní podmínky pro službu na internetu?

Dobrý den,

chci se zeptat jestli někdo tušíte jak sestavit obchodní podmínky pro službu na internetu. Googlil jsem a našel jsem jen obchodní podmínky pro eshopy.. :-/

Ve směs je to tradiční model. Kdy poskytuju určité skupině lidí můj software pro usnadnění jejich práce přímo na mých webovkách. Je zde buď placená varianta A nebo B. Jedná se o platbu měsíčního členství.. a můžou využívat tuto službu.

Tušíte někdo kde by to mohlo být? Nebo nějaký tip jak to udělat? (právníka chci vzhledem k budgetu volit jako poslední alternativu 😁)

Děkuji za každé případné info

PS: webovky ještě nejsou hotové tak nemůžu poskytnou nějaky přímy náhled. Ale je to dejme tomu třeba jak to má http://mailchim­p.com/pricing/ tři členství za různý měsiční poplatek s trošku jinýma funkcema.

Obchodní podmínky pro službu

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud máš malej badžet – sháněj právníka rovnou… Dobrýho právníka…
Protože, jestli´s Googlil – a nenašel platné zákony (a nebo jim nerozumíš), opije tě raženkou i Vašek z HorníDolní a Franta z DolníHorní.
😉
A nespokojení klioši tě sežerou i s chlupama.
___
BTW – předpokládám, že sis založil s.r.o.
😉

Další odpovědi
ivzez

VOP musí odpovídat platné legislativě.

Chcete-li působit seriózně (korektně), „nepodmiňujte“ používání svých služeb
souhlasem k použití osobních údajů k marketingovým účelům („neschovávejte“
souhlas do obchodních podmínek. Dejte uživatelům na výběr (použijte prázdné
zaškrtávací políčko), jestli si Vaše nabídky nechají zasílat. A už vůbec jim nevnucujte
souhlas s předáváním osobních údajů obchodním partnerům či jiným „třetím stranám“.

[Jde to sice obejít zasláním zrušení tohoto souhlasu okamžitě po registraci,
ale zbytečně byste tím potenciální návštěvníky naštval (jakmile by objevili serióznějšího poskytovate, utekli by Vám).]

Chcete-li služby nabízet Čechům,
pište česky, vyhýbejte se slovům jako „budget“ apod.
nejn v obch. podmínkách, ale na celém webu.

Chcete-li poskytovat služby seriózně (nejde-li Vám jen o „rychlý zisk“),
měl by být jednim z prvních kroků právník.

ivzez

Gecco,
poskytovat služby prostřednictvím internetu mohou jenom s.r.o.?
Jiný důvod pro založení s.r.o. podle mne není…

gecco

😉
Samozřejmě, že prodávat přes net mohou všechny formy podnikatelských subjektů – ale s.r.o. je ideální z hlediska ručení…
😉