Avatar uživatele
autacek

Nakupujete a jíte pořád to stejné a osvědčené? Nebo kupujete různé značky a suroviny a experimentujete?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 1561 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Sleduju nezávislá srovnání (dtest, adost, …) čtu etikety se složením, recenze na heureka.cz, ale značky a veškerý laciný marketing prakticky zcela ignoruji, ten nemá žádnou vypovídací hodnotu, paradoxně zboží drahé, se známou značkou bývá často z těch nejméně kvalitních.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bobek 2

Základem je stereotyp, ze kterého mě vyvede buď to, že mě daný výrobek nebo jeho výrobce nějak zklame, nebo výpadek v jeho dodávce (nemají ho v obchodě, tak musím vyzkoušet něco jiného), nebo mě zláká nějaký jiný výrobek (nejčastěji tak, že ho ochutnám nebo vidím u přátel či známých a že ti jsou s ním spokojeni). K ceně taky přihlížím – ne vždy platí, že co je dražší, i ve stejné míře i lepší. Výjimečně se stane i to, že mě nějaký výrobek prostě zláká tím, jak vypadá a co umí, ale problém je, že v prodejně si člověk nic pořádně nevyzkouší ani neochutná.

Svého času mě velmi naštvala firma Sony, která do svých fotoaparátů zabudovává několik mechanických i softwarových kurvítek. Jenže když jsem zagoogloval, tak jsem zjistil, že tak to dnes dělají všechny z těch velkých firem, a výrazně solidnější jsem nenašel, nebo už zkrachovaly – zatímco ty firmy, kde si člověk ty jejich šmejdy musí kupovat každé dva roky znovu, čím dál víc prosperují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

cca 90% stejné výrobky, které mám osvědčené…10% jsou novinky a zbytek hledám, co nového bych mohla přidat do jídelníčku .-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Různé, ale stále čtu, co je napsáno na obalech. Výrobci nám šikovně snižují gramáž, přidávají atrapy původních surovin, a je nutné si to hlídat, protože rozhodně nezlevňují.
Rodina mi vždycky říká: Nečti to, nebo to nebudeš jíst. 🙂

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek