autacek

Nakupujete a jíte pořád to stejné a osvědčené? Nebo kupujete různé značky a suroviny a experimentujete?

Nejlepší odpověď
anonym

Sleduju nezávislá srovnání (dtest, adost, …) čtu etikety se složením, recenze na heureka.cz, ale značky a veškerý laciný marketing prakticky zcela ignoruji, ten nemá žádnou vypovídací hodnotu, paradoxně zboží drahé, se známou značkou bývá často z těch nejméně kvalitních.

Další odpovědi
Bobek 2

Základem je stereotyp, ze kterého mě vyvede buď to, že mě daný výrobek nebo jeho výrobce nějak zklame, nebo výpadek v jeho dodávce (nemají ho v obchodě, tak musím vyzkoušet něco jiného), nebo mě zláká nějaký jiný výrobek (nejčastěji tak, že ho ochutnám nebo vidím u přátel či známých a že ti jsou s ním spokojeni). K ceně taky přihlížím – ne vždy platí, že co je dražší, i ve stejné míře i lepší. Výjimečně se stane i to, že mě nějaký výrobek prostě zláká tím, jak vypadá a co umí, ale problém je, že v prodejně si člověk nic pořádně nevyzkouší ani neochutná.

Svého času mě velmi naštvala firma Sony, která do svých fotoaparátů zabudovává několik mechanických i softwarových kurvítek. Jenže když jsem zagoogloval, tak jsem zjistil, že tak to dnes dělají všechny z těch velkých firem, a výrazně solidnější jsem nenašel, nebo už zkrachovaly – zatímco ty firmy, kde si člověk ty jejich šmejdy musí kupovat každé dva roky znovu, čím dál víc prosperují.

Funna

cca 90% stejné výrobky, které mám osvědčené…10% jsou novinky a zbytek hledám, co nového bych mohla přidat do jídelníčku .-)

Ametyst

Různé, ale stále čtu, co je napsáno na obalech. Výrobci nám šikovně snižují gramáž, přidávají atrapy původních surovin, a je nutné si to hlídat, protože rozhodně nezlevňují.
Rodina mi vždycky říká: Nečti to, nebo to nebudeš jíst. 🙂