Topinkovač

Nakupování z čínských e-shopů.

Má někdo zkušenosti s nakupováním s čínských obchodů? Chtěl bych si koupit mobilní telefon a nechci platit přes PayPal. Nejraději bych platil na dobírku (ale to asi při nákupu ze zahraničí nejde), při nejhorším bankovním převodem. Můžete mi nějaký konkrétní e-shop doporučit? Já už prošel http://proxy.in­china.cz/china­buye/ ale zdá se že mobily z této stránku povětšinou neobsahují český jazyk. Taky http://www.an­telife.com a http://www.fo­calprice.com, ale tady jsem zase našel možnost platby pouze pomocí PayPal.

Odpovědi
Bedy

Jestli chcete mobil, ktery Vam vydrzi s bidou pul roku, tak klidne ty penize vyhodte. Pamatujte taky, ze tyhlemobily nemaji nejaky valny vykon a rada ma jen Javu s exotickym prostredim, takze ani nepocitejte s nejakymi hrami ci aplikacemi v takovem pripade.

Ani necekejte nejakou uzivatelskou podporu. Takovy nakup je na vlastni nebezpeci!

Orange

Já jsem občas nakupoval na DX.com, ale ani focalprice není špatné. Ale nevím, jestli bych risknul nákup telefonu.. Platba jedině přes PayPal.

cochee

Já nevím, proč se před tím PayPalem tak cukáš, PayPal je poměrně skvělá věc, jednou z jeho nejdůležitějších vlastností je anonymizace platební karty, jinak taky skrytí tvých osobních údajů před prodejcem (prodejce vidí pouze PayPal, tvá osobní data, nutně doprovázející platební kartu, jsou viditelná pouze PayPalu). V jedné z otázek zde v minulosti mi dokonce někdo oponoval, že dnes už ani nepotřebuješ u PayPal tu platební kartu (což ale nemám ověřeno, takže s rezervou). PayPal je velice zavedená a důvěryhodná instituce, u které máš pravděpodobnost hraničící s jistotou, že nebudou dávat své dobré obchodní jméno všanc nějakým takovým chováním, že by tu a tam udělali podvůdky na pár svých klientech…