Damiana

Nakupovali byste u Hitlera?

Je sice (zatím) jen v Indii, ale co my víme… Možná bude mít časem i nějakou tu pobočku někde poblíž… Nakupovali byste tam? Když byste chodili třeba jen s „igelitkou“ s nákupem od Hitlera (místo z Tesca), byla by to propagace fašismu a nacismu?
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/277319-v-indii-otevreli-obchod-s-panskou-modou-hitler.html
Doplňuji:
Díky za odpovědi.
Chlapík je prý ochoten s názvem svého kšeftu něco udělat. Ačkoli, když prý před časem vyvěsil banner s nápisem „Hitler brzy otevře“ , tak proti němu nikdo neprotestoval. Nyní je ochoten jméno svého butiku změnit – ale jen pokud mu někdo uhradí náklady na reklamu a vizitky, za což utratil v přepočtu přibližně 14 tisíc korun.
Ale reklamní tah (velmi svérázný) to jistě byl. Otázkou je, zda je dobře, že lidé pro prachy udělají už skutečně cokoliv.

Nejlepší odpověď
www

Už jen proto, že naše zákony by obchoď s tímto názvem nepovolily, tak nenakupoval.

Další odpovědi
kobranek

Ne.

slečna fajn

Samozřejmě by záleželo na tom jestli by mě tam nesedřeli z kůže.

Monča.R.E.T.

už jen to jmeno toho obchodu mě děsí.
Doplňuji:
dokážu si představit co by se stalo:DDDDDD

baghira

Tady je vidět, kam vede nevzdělanost.
Na druhou stranu, pro určitý okruh lidí to může být kultovní obchod.

led

všetko závisí od uhlu pohľadu.
V Indii, kde sa obchod nachádza, meno Hitler znamenalo boj proti koloniálnym veľkej Británii, je prirodzené, že v tom prípade svetovej histórie neznalý malý indický obchodník nemusel vôbec vedieť, čo všetko zriadenie vedené Adolfom hitlerom napáchalo počas svojej vlády a jeho pohrobkovia páchajú dodnes.
Židovská komunita, ktorá má s nemeckým fašizmom svoje zlé skúsenosti preto zase logicky protestovala.
bchodník získal reklamu, zmení síce názov, ale už sa dostal do podvedomia potencionálnych zákazníkov.
Na otázku odpovedám:
meno hitler odrádza od nákupu v obchode s jeho menom, ale vieme my, keď kupujeme hlavne v zahraničí, čím sa vyznačujú mená obchodov, kde nakupujeme?
Ak by som len tak námatkove prebehla po menách, zakladateľoch, asi by sa z tejto stránky stala ´čierna kronika´. Mená neuvádzam, nechcem čeliť súdnym žalobám…
Doplňuji:
Ospravedlňujem sa za chýbajúce veľké písmená, ´shift´neposlúcha

Advance

Rozhodně ne!!!

anonym

Jaké to vyvolává asociace v mé hlavě, tak určitě ne. Navíc tam má svastiku nad " i ". Možná kdyby ji měl obráceně kvůli štěstí, ale asi bych tam nešel, už to jméno.

hanulka11

já si na značky nepotrpím, tak by mne to nenalákalo

Damiana

ad www: Jak si můžeš být tak jistý? Ano, je to provokativní, ale určitě ne nemožné. O tom, že právě největší nesmysly (pokud jsou dobře placené) zde fungují, jsme se přesvědčili v našem Kocourkově snad už vícekrát. Pamatuji doby hluboké totality a paničku jednoho vysoce postaveného hodnostáře z ÚV KSČ, která musela mít stůj či stůj v Praze Diora (na tehdejší poměry jméno vzbuzující podobnou vášeň jako dnes třeba právě Hitler). No a stalo se!