JájsemRaibek

Nakupoval již někdo z vás na Aliexpresu a proběhlo vše v pořádku?

Milý pane, asi jste zapomněl zaplatit a proto byla transakce zrušena.
Dále píší z toho aliexpresu, že jsem zaplatil před datem a tak je to zrušeno.
Já však po zakoupení klikl na platbu a zaplatil. V bance platba odešla, což mám i na výpisu.
Má někdo zkušenost co s tím?
Dělám to snad správně ne?
Vyberu zboží-dám do košíku-buy-zaplatit-vyplním číslo karty a hotovo.

Pak v bance vidím blokaci částky a následně odeslanou platbu a pak mi příjde ten mejl. No nevím.

text mejlu:
Dear Miroslav Jirasek,

Your Order No. 80584014977565 has been cancelled because payment was not made before 16 Dec 2016 05:09. If you would still like to buy this item, please reorder it at AliExpress.com.

Sincerely,
AliExpress.com

Nejlepší odpověď
cochee

Já mám asi 80 nákupů za 2,5 roku. Nějaké problémy byly, ale NIKDY s placením. Trošku blbě sis to ale přeložil:
Your Order … has been cancelled because payment was not made before 16 Dec 2016…
Vaše objednávka … byla zrušena, protože platba NEPROBĚHLA DO …

Tedy ne, že jsi zaplatil před datem.

Obecně – nikdy neplať přímo prodejci, ale přes Alipay, občas označováno v platebních metodách jako Aliexpress/Alipay escrow. Tím je zaručeno, že prodejce musí zboží poslat a ty musíš potvrdit, že ti balík dorazil (případně necháš uplynout ochrannou doručovací lhůtu), jinak prodejce nedostane zaplaceno. Prodejce odesílá balík do přepravy na základě potvrzení Aliexpressu, že jsi zaplatil. Tady bude u tebe problém jinde, buď nemáš na platební kartě povoleny platby na internetu (ověř u své banky) nebo prostě opravdu ten převod tak dlouho trval, tím pádem se peníze na Alipay později přece jen objeví, i když ta objednávka už je zrušena. Situace se jen mírně komplikuje tím, že od 1. 1. 2017 nesmí Alipay udržovat přijaté peníze ve formě kreditu a bude je muset vrátit, což má svá omezení… (toto je poměrně čerstvá záležitost).

No a ještě je nakonec možné, že jsi blbě opsal čísélka z platební karty, když jsi tu kartu při placení do aliexpressu zadával a tím pádem aliexpress nemá tu platbu s čím spárovat…

Další odpovědi
Kepler

Snad něco najdeš zde: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Nákup na Aliexpresu

Tw!st

Nakupoval, v pořádku došlo. Jen si musíš kontrolovat prodejce podle recenzí.

JájsemRaibek

Takže peníze odejdou a on napíše, že jsem nezaplatil a obchod je zrušen jo?