Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nakupoval již někdo z vás na Aliexpresu a proběhlo vše v pořádku?

Milý pane, asi jste zapomněl zaplatit a proto byla transakce zrušena.
Dále píší z toho aliexpresu, že jsem zaplatil před datem a tak je to zrušeno.
Já však po zakoupení klikl na platbu a zaplatil. V bance platba odešla, což mám i na výpisu.
Má někdo zkušenost co s tím?
Dělám to snad správně ne?
Vyberu zboží-dám do košíku-buy-zaplatit-vyplním číslo karty a hotovo.

Pak v bance vidím blokaci částky a následně odeslanou platbu a pak mi příjde ten mejl. No nevím.

text mejlu:
Dear Miroslav Jirasek,

Your Order No. 80584014977565 has been cancelled because payment was not made before 16 Dec 2016 05:09. If you would still like to buy this item, please reorder it at AliExpress.com.

Sincerely,
AliExpress.com
2016.12.16 05:10

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já mám asi 80 nákupů za 2,5 roku. Nějaké problémy byly, ale NIKDY s placením. Trošku blbě sis to ale přeložil:
Your Order … has been cancelled because payment was not made before 16 Dec 2016…
Vaše objednávka … byla zrušena, protože platba NEPROBĚHLA DO …

Tedy ne, že jsi zaplatil před datem.

Obecně – nikdy neplať přímo prodejci, ale přes Alipay, občas označováno v platebních metodách jako Aliexpress/Alipay escrow. Tím je zaručeno, že prodejce musí zboží poslat a ty musíš potvrdit, že ti balík dorazil (případně necháš uplynout ochrannou doručovací lhůtu), jinak prodejce nedostane zaplaceno. Prodejce odesílá balík do přepravy na základě potvrzení Aliexpressu, že jsi zaplatil. Tady bude u tebe problém jinde, buď nemáš na platební kartě povoleny platby na internetu (ověř u své banky) nebo prostě opravdu ten převod tak dlouho trval, tím pádem se peníze na Alipay později přece jen objeví, i když ta objednávka už je zrušena. Situace se jen mírně komplikuje tím, že od 1. 1. 2017 nesmí Alipay udržovat přijaté peníze ve formě kreditu a bude je muset vrátit, což má svá omezení… (toto je poměrně čerstvá záležitost).

No a ještě je nakonec možné, že jsi blbě opsal čísélka z platební karty, když jsi tu kartu při placení do aliexpressu zadával a tím pádem aliexpress nemá tu platbu s čím spárovat…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?JájsemRaibek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Snad něco najdeš zde: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Nákup na Aliexpresu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tw!st

Nakupoval, v pořádku došlo. Jen si musíš kontrolovat prodejce podle recenzí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Takže peníze odejdou a on napíše, že jsem nezaplatil a obchod je zrušen jo?

před 2686 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek