Nákup z Aukra

Koupil jsem z Aukra v březnu závitové očko ted mě kontaktovala policie že to asi pocházelo z krádeže.Jaký je další postup,budu muset věc odevzdat bez nároku na náhradu?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud vás policie v rámci trestního řízení vyzve k odevzdání nějakého předmětu, který pochází z tr. činnosti, jste povinen věc vydat.
Ano bez náhrady. Svou škodu můžete uplatňovat v občanskjoprávním sporu s prodejcem.

Další odpovědi
verka

Jestli to jde, nic neodevzdávejte. Mně tímto způsobem vzali mobil, vrátili mi ho víc jak za rok po velkém dopisování a telefonavání. Pak už nebyl ani v záruce a baterie vydržela chvíli a bylo po telefonu. Nakonec mi právník řekl, že ho nemuseli zabavit.

Gwen

Na Aukru se čím dál častěji prodávají kradené věci a padělané „originály“ – fejky, ať jde o kabelky, paměťové karty, hodinky a hlavně nekvalitní a ještě k tomu zfalšované šperky … Už jsem tam přestala nakupovat, je to čím dál tím nebezpečnější.
Upozornila jsem vedení Aukra na kluka, který prodával jenom použité navigace bez papírů a bez domácích nabíječek. Jenom přístroj, držák a kabel do auta. Vše použité, úplně jasné. A víte co – vedení Aukra mi napsalo, že když mám nějaké důkazy, ať to oznámím na pollicii. A prodávalo klidně dál. Opravdu si dávejte pozor – nikomu z vás se nebude chtít soudit se s prodejcem a vedením Aukra o položku, která za ty nervy a poplatky nestojí. Škoda peněz, a zavřít za sebou dveře od semeniště podvodných prodejců.

atriplex

Já jen doplním, že pokud policii věc nevydáte dobrovolně, stejně vám ho vezmou i bez vašeho souhlasu, jen budou muset napsat o papír víc. Také upozorňuji, že pokud se dovíte, že věc chce policie a v mezičase, než si věc policie vezme, vy tu věc prodáte, dopouštíte se trestného činu podílnictví.

Pochopitelně věc musíte odevzdat bez nároku na náhradu, ale to je přece princip nákupu z druhé ruky – nižší cena kryje riziko…