Avatar uživatele
anonym

Nákup z Aukra

Koupil jsem z Aukra v březnu závitové očko ted mě kontaktovala policie že to asi pocházelo z krádeže.Jaký je další postup,budu muset věc odevzdat bez nároku na náhradu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4971 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Pokud vás policie v rámci trestního řízení vyzve k odevzdání nějakého předmětu, který pochází z tr. činnosti, jste povinen věc vydat.
Ano bez náhrady. Svou škodu můžete uplatňovat v občanskjoprávním sporu s prodejcem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
verka

Jestli to jde, nic neodevzdávejte. Mně tímto způsobem vzali mobil, vrátili mi ho víc jak za rok po velkém dopisování a telefonavání. Pak už nebyl ani v záruce a baterie vydržela chvíli a bylo po telefonu. Nakonec mi právník řekl, že ho nemuseli zabavit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gwen

Na Aukru se čím dál častěji prodávají kradené věci a padělané „originály“ – fejky, ať jde o kabelky, paměťové karty, hodinky a hlavně nekvalitní a ještě k tomu zfalšované šperky … Už jsem tam přestala nakupovat, je to čím dál tím nebezpečnější.
Upozornila jsem vedení Aukra na kluka, který prodával jenom použité navigace bez papírů a bez domácích nabíječek. Jenom přístroj, držák a kabel do auta. Vše použité, úplně jasné. A víte co – vedení Aukra mi napsalo, že když mám nějaké důkazy, ať to oznámím na pollicii. A prodávalo klidně dál. Opravdu si dávejte pozor – nikomu z vás se nebude chtít soudit se s prodejcem a vedením Aukra o položku, která za ty nervy a poplatky nestojí. Škoda peněz, a zavřít za sebou dveře od semeniště podvodných prodejců.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Já jen doplním, že pokud policii věc nevydáte dobrovolně, stejně vám ho vezmou i bez vašeho souhlasu, jen budou muset napsat o papír víc. Také upozorňuji, že pokud se dovíte, že věc chce policie a v mezičase, než si věc policie vezme, vy tu věc prodáte, dopouštíte se trestného činu podílnictví.

Pochopitelně věc musíte odevzdat bez nároku na náhradu, ale to je přece princip nákupu z druhé ruky – nižší cena kryje riziko…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek