Nakolik je prasečí chřipka nakažlivá?

Za minulý víkend přibylo v Čechách dalších 20 nakažení. Mám docela strach. Nakolik je tato nemoc nakažlivá? Jaká je záruka ze strany naší medicíny, že to někdo nakažený nerozšíří dál?

Nejlepší odpověď
blesk26

Já bych se toho nebál, prasečí chřipka je jen mediální trhák, nafouknutá kachna a způsob, jakým si výrobci očkování a léků vydělají další miliardy dolarů. Zajímavé třeba je, že na očkování proti prasečí chřipce umírá více lidí, než na samotnou chřipku (mimochodem věděl(a) jste, že patent na vakcínu proti prasečí chřipce byl zaregistrován měsíc předtím, než se objevily první případy a patent obsahuje prohlášení, že účinky mohou být podle organismu málo až hodně toxické, ale že za to výrobce nenese zodpovědnost?).

Normální člověk ani nepozná, že prasečí chřipku má. Normálně to přechodíte, úmrtnost je v našich končinách daleko nižší, než u běžné chřipky, ze které strach určitě nemáte.

Cituji z rozhovoru s primářkou Hanou Roháčovou z pražské Fakultní nemocnice Bulovka (viz. zdroj):

„Úmrtnost na novou chřipku nedosahuje ani jednoho procenta, zatímco u běžné chřipky je kolem sedmi procent. V médiích však zprávy o úmrtích vypadají děsivě.“

Takže žádné obavy, běžný kašlik je nebezpečnější, než celá pandemická prasečí chřipka :)

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/praseci-chripka/primarka-o-chripce-pacientu-je-moc-at-se-staraji-i-jini_131407.html

Další odpovědi
Krugerka

Pokud se nakažený bude ihned léčit,tak myslím že přenos není možný..horší by bylo kdyby se nakažený neléčil tak by mohl nakazit spoustu dalších lidí…

Lencis

Naprosto souhlasím s každým slovem bleska.. škoda jen že takto inteligentní není naše vláda, která dnes odsouhlasila nákup vakcín za 200milionů Kč a nechala se tak natlačit do nepochopitelné investice.