lenina270

Naklíčená řepka pro kanárky

četla sem že kanárkům se dává naklíčená řepka před chovnou sezonou-kolik se jí má zhruba dát denně na jednoho kanára?půl lžičky?a jak se správně nakličuje?mám je zatím všechny oddělené každého zvlášť v kleci ale chtěla bych je spárovat

Nejlepší odpověď
fortin

Nakličte semena navíc. Určitě několik malých lžic na den. Řepku pro kanárky nakličte na vlhké vatě převařenou vodou. Misek použijte víc. Aby byly stabilní a mohla je vložit do klece ale nepřevrátily se. Když zbudou předklíčené, mohou vyrůst delší stonky které „rostou za světlem“. Také na těch si pochutnají. Po týdnu by klíček měl být bělavý se sametovými chloupky nad vatou, to jsou začínající kořínky. Ale jestli se tvoří na vatě flíčky které mohou značit plíseň, tuhle misku jim nedávejte. Naklíčenou řepku jim dejte až odpoledne. V noci budou ještě nasycení a nebudou hledat krmení. Při prvním krmení naklíčenou řepkou pozorujte kanárky každého zvlášť jak mu chutná. Podle toho každému upravte porci.