Nájemce versus nájemník

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda zodpovídám /finančně/za škody ,který způsobil můj nájemník na majetku v domě,ve kterém mám byt v OV.Ve smlouvě je pouze zmínka o náhradě škody přímo v bytě/stejně zbytečná/.

Nejlepší odpověď
standa

Z vašeho pohledu bohužel odpovídáte.

Povinnost náhrady škody vzniklé na společných částech domu či na ostatních jednotkách v domě má ten vlastník bytové jednotky, ke které ´patří´ osoba, která škodu zavinila, tj. nájemce, podnájemce, členové jejich společné domácnosti či návštěvy.

Tímto samozřejmě nejsou dotčena vaše práva domáhat se (i soudně) náhrady škody na konkrétním viníkovi.