Práva nájemníků?

V bytě, kde bydlím je ve špatném stavu umyvadlo, vana, sporák a neodtýkají odpady ( dle technika je to celobarákový problém). Zařízení je staré cca 30 let. Požádala jsem majitele o výměnu a on to odmítl. Mám vůbec nárok na výměnu, nebo na nějaký příspěvek na úhradu výměny?

Nejlepší odpověď
člověk

Zaleží jakou máte uzavřenou smlouvu
ale podle praxe,pokud nebude uvolněno nájemné,bude to zlé,kde mají něktří majitelé brát peníze na opravy,když jim ani nájemné neuhradí náklady na minimální opravy,
ale teť bude dobře,lidé si zvolili pravici a tak se nájemné uvolní a bude se kvalitně bydlet,sice za několikanásobek,ale kvalitně.

Další odpovědi
standa

Nárok samozřejmě MÁTE (na internetu naleznete desítky stránek, které popisují práva a povinnosti pronajímatelů a nájemníků).

Ale při uplatňování svých práv je nezbytné posoudit související okolnosti:

  • na jakou dobu máte uzavřenu nájemní smlouvu
  • zda výše nájmu nějakým přiměřeným způsobem již neodráží zmiňovanou nekvalitu bydlení
  • jaké máte možnosti sehnat jiný pronájem
  • jak problematické je se přestěhovat
  • jaký je jinak vztah s pronajímatelem
  • atd.

Pokud vám při pečlivém zvážení výše uvedných okolností bude ´vycházet´, že je pro vás celkem nezbytné v bytě zůstat a to i za ´cenu´, že se silně rozhádáte s majitelem, tak se začněte svých nesporných práv domáhat PÍSEMNĚ. Nejprve k rukám majitele a následně k soudu…

Je to ale běh na dlouhou trať, takže zvažte, zda pro vás nebude praktičtější hledat jiný pronájem.