uncle Sam

Najdu si jako dělník holku?

Jsem dělník a babička mě straší, že si jako dělník nenajdu pořádnou holku. Má pravdu?

Nejlepší odpověď
lexx

bejt dělník není handicap ani ostuda, naopak, chytrá holka to ocení…babička žije v zajetí starých stereotypů že VŠ je něco víc, houby, víš kolik ing. dřepí na pracáku ?

Další odpovědi
iceT

Možná jsem divná,ale prachatí muži mě nikdy moc nezajímali.A dom­nívám se,že existuje víc holek,které dají přednost osobnosti člověka před zlatou kreditkou.Peníze totiž nejsou všechno,sice s nimi o něco lépe žije,ale lásku si za ně nekoupíš.

Löwe

… Někdy je potřeba se nad některými otázkami pousmát a zase ty odpovědi vypnout, jinak by člověk napsal škaredé věci…

Ale když už jsem tady něco napsal.. Pokud budeš chtít, holku si najdeš, tomu věř.

orwell

Určitě si holku najdeš a možná, že si najde holka tebe, protože v budoucnosti bude dělníků (obzvláště šikovných) velký nedostatek.

marci1

Co to podle babičky je „pořádná“ holka ? Slušná, hodná, pracovitá, věrná ap. ? Záleží jen na Tobě, do jaké se zamiluješ a budeš mít jistotu, že s Tebou není jen proto, že máš titul nebo miliardy. 🙂

anonym

Nevím, zdali babička má pravdu, ale za komunistů takovéto názory neexistovaly.Jenže tenkrát si lidi hledali svoje protějšky mezi svými rovnými.Dneska jsou holky zlatokopky a nehledí na to co umíš, ale na to kolik vyděláváš.Moji rodiče byli spolu 59 let a OBA BYLI DĚLNÍCI, já jsem s manželkou 40 let A TAKÉ JSME OBA DĚLNÍci (já vyučený frézař, ona dámská krejčová).Kamaráda mám vyučného elektrikáře a vzal si doktorku a jsou spolu 36 let.A znám ze svého okolí lidi, kdy on je vyučený zámečník a ona učitelka ve škole a jsou spolu přes 40 let.
Ale asi to bude tím, že za komunistů neexistovali lidi, kteří se povyšovali nad někým, že někdo má menší vzdělání než ten druhý a tudíž vydělává méně peněz.
Zkrátka kapitalistická společnost lidi rozděluje podle kast, tak jako v Indii.Tam si také nenajdeš nevěstu z jiné kasty.

zelí

Najdeš. Není to o povolání. Ony ženy taky musí něják pracovat.
Naproti tomu nechápu kecy jako „Vš není nic víc.“ Očividně studovaný člověk. Tvrdit, že doktor nebo inženýr není víc, z pohledu minimálně prestiže povolání. VŠ automaticky neznamená nic, avšak bez VŠ se nelze stát neurochirurgem nebo inženýrem co staví letadla. Studovat soukromou ekonomku nebo VUT a na doktora se snad ani nedá srovnávat. A nezlobte se na mě, ale doktor je pro společnost přínosnější než „dělník u pásu“. Nehledě na úsilí, jež musel vynaložit, aby se stal doktorem.
Ale to neznamená, že je lepší člověk a na lásku to vliv nemá už vůbec.

Drap

Vepište odpověď..Určitě nemá. Buď bez obav. Vše časem příjde samo.

setapouch

I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále. Možná jsem naivní, ale je to tom jaký jsi, ne co děláš. Ale s vyšším vzděláním a lepší prací se okruh potenciálních partnerek rozšiřuje.

da ny

Neboj, jistě děvče najdeš… ;)
„I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia“ (setapouch)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/s-kym-ziji-delnici

Pro zelí:
Nemohu zcela souhlasit.
Lékař, jeho odbornost je sice pro společnost, tisícovky lidí přínosný.
ALE…
na to aby lékař měl kde pracovat a dostal za práci finanční odměnu musí někdo vydělat a připravit podmínky (postavit budovu, přivést vodu, plyn, topení, elektřinu, vymalovat, vyrobit, dovézt, přinést, smontovat, nábytek , ukliditatp.).
Zatím je prokázáno, že v ČR do státní kasy odvádějí největší finanční prostředky zaměstnanci (převážně manuelně pracující a jejich zaměstnavatelé).

Každý společenský řád, zaměstnavatel, podnikatel je vpodstatě „živen“ především z práce dělníků. Zajistí jim práci, ale až ti, kteří ji vykonají vytvoří TY hodnoty (vydělají jim na majetky), za které jsou často velmi bídně odměňováni.
Jedni bez druhých se v západní společnosti dnes již těžko obejdou.
Čím více toho člověk umí a zná, tím více může mít pracovních možností, to je fakt .D.

ReHu

Není důležité, kde jsi a co děláš teď. Podstatné je, kam míříš a jaké máš plány a cíle.
Babička neinovuje myšlení.
Znám osobně jednoho údržbáře. Původně. Teď žije snový život.
Důležité je se chtít někam v životě posunout a vědět, co chceme dělat, kým chceme být, co chceme mít.

bolak

Ano, jeřábnici.