dudu

Najde se trpělivý kolega, který poradí?

Při chránění svého letitého, ale stále slušně pracujícího noťase využívám služby společnosti AVAST. Poslední dobou však program ochrany vypadává a jsem vyzýván k provedení restartu. Požadavku snadno vyhovím, ale nerozumím této občasné hlášce:

  • instrukce na adrese 0×6450f04f odkazovala na adresu paměti 0×00000000. S pamětí nelze provést operaci: read. Kliknutím na tlačítko OK ukončete program.

Z tohoto sdělení jsem dočista jelen. Umíte prosím pomoci radou srozumitelnou pro laika jak se zachovat a co činit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
autacek

Možná je o poruchu v určitém segmentu paměti, případně jiný problém se čtením. Zkus NB restartovat pouze v nouzovém režimu a provést kontrolu znovu. Totéž můžeš provést, pokud to OS dovoluje i v samotném DOSu. Některé BIOSy před spuštěním umožňují provést i určité testy, někde se příčiny dobereš.

Další odpovědi
Edison

Tyto problémy někdy vyvolává počínající problém s HDD nebo RAM.

anonym

Pokud chceš vyloučit možnost selhání operační paměti důkladně ji otestuj programem MEMTEST z této zdresy http://www.mem­test.org/ … pod odkazem DOWNLOAD najdeš „Auto-installer for USB Key (Win 9×/2k/xp/7)“, což je zřejmě tak nejjednodušší cesta pro laika jak ten program dostat na flash disk a následně z USB flash při restartu nabootovat (po restartu je třeba stisknout obvykle klávesu F2, F11 a vybrat USB flasku ze které bude bootováno) … test se po nabootování spustí sám a hlášené chyby hned uvidíš na obrazovce zvýrazněné červeně.