Kolik MB má 1 GB

Kolik MB má jeden GB?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nechci odpovídat, ale pouze reagovat na Mastera.
On není každý tak chytrý jako ty, neví že existuje nějaká vikipedie.
Tento web se jmenuje odpovědi, takže je zřejmé, že ten kdo se na něco zeptá očekává odpověď a ne tvé přiblblé rýpání.
Ono stačí úplně jednoduše odpovědět 1024MB a je to vyřešeno.
Proč jsi se zde registroval Mastersi, když máš svoji vikipedii?

Další odpovědi
anonym

1MB=1024kB
1GB=1024MB

anonym

Kolega má rozhodně pravdu. Jen bych chtěl podotknout že si myslím že tento dotaz nepatší na tuto site a jen zkouší trpělivost odpovídajících. Z tohoto pohledu existují pouze 2 druhy otázek: 1) jak něco funguje 2) proč něco nefunguje. Hlavní rozdíl mezi nimi je v jejich komplexnosti. Zatímco na první otázku najdete odpověď vždy s použitím maximálně slovníku anebo jednoho odstavce v odborné literatuře, druhý typ otázek může skrývat záludnosti, které ani po přečtení několika odborných knih čtenář nabýt nemusí a proto je na místě poradit se s někým znalejším. Kolik MB má GB, nebo kolik Mb má GB anebo MB Gb zjistíte dvěma kliknutími na wikipedii. Opravdu myslíte, že je nezbytné zahlcovat s nimi zdejší prostor? Myslím že máte štěstí že sem asi moc nechodí linuxáci… ti by vám řekli pouze RTFM… Příjemný den
Doplňuji:
Jasně no, a proto jim to prostě neřeknete že jsou lepší (a rychlejší) možnosti jak získat specifický typ informací, a budete dokola odpovídat na otázky kolik gramů má kilogram? Haha mimochodem, tady sou vedle úplně všichni, slečna chce text-to-speech konvertor a odpovídající jí nabízej translátor :)))) ještě nějaký důkaz o dosti rozšířenému informačnímu smogu zde když si odpovídající ani nepřečtou pořádně otázku? Proč se zde tedy vlastně registrovali že? Jak se do lesa volá… :D

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-o-nejake-takove-strance

MichaelOffic

Mám dost :DDDDDDDDDDD

gobls

Ona je to ve skutečnosti zajímavá otázka, na kterou možná pro někoho překvapivě neexistuje jednoznačná odpověď. Může to být 1024, ale i 1000. Prakticky se první možnost používá zejména u RAM, druhá u pevných disků a třeba některých Flash (výrobci a obchodníci tím nahánějí větší čísla). Problém je v tom, že předpony jako kilo-, giga-, jsou správně desítkové (tzn. 1000 atd.), zatímco v počítači se používá dvojková soustava, kde „náhodou“ 2na10 = 1024. První možnost bohužel nelze zapsat odlišně, pro druhou ale je alternativa, viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bajt#N.C3.A1sob­ky_a_u.C5.BE.C3­.ADvan.C3.A9_p­.C5.99edpony

gobls

Ještě to může být trochu jinak. Desítkový násobek se týká dokonce jednotek bajtů. Takže jak je uvedeno pod přiloženým odkazem, 1 GB má jen 953,7 MiB. Přeloženo do praktického použití to může být třeba že na „gigovou“ flešku se vám vejde jen 953,7 megabaj­tů dat.

standa

Pro nelinuxáře 🙂

RTFM je zkratka z anglického Read The Fucking Manual (přečti si ten zasraný manuál).