Savier

Nahradí v budoucnu samoobslužné pokladny prodavače?

Nejlepší odpověď
Emefej

Možná nahradí pokladní, ale prodavače asi nenahradí.

Další odpovědi
Ametyst

Podle mě ano. S lidmi se nepočítá. Vždyť dnes už jsou prodejny Konzum přístupné 24 hodin a každý den. Vstup s kartou, appka, nákup a placení bez prodavače. Bezpečnostní kamery monitorují každy pohyb zákazníka.

Dochy

Zatím část pokladních. Dobré prodavače těžko.

Drap

Plně ne

led

Ano, aj keď už nebudú nám známe predajne tovaru, ale centrálny sklad s pobočkami. nákup a prehliadku tovaru budete robiť na diaľku, virtuálne. Do centrály pošlete elektronickú požiadavku na tovar a automat zariadi prevoz nákupu zo skladu k vám a platbu z vášho účtu. Ale pokiaľ bude fungovať predaj tovaru, služieb (za platbu v peniazoch, aj keď len virtuálnych) bude človek, ktorý to bude kontrolovať a udržiavať v prevádzkyschop­nosti. Takto prídeme o krásu nakupovania s možnosťou ohmatania, ovoňania, odskúšania nákupu ešte pred jeho zaplatením. A to nehovorím o strate možnosti živej komunikácie s iným kupujúcim, alebo predávajúcim.
Dostaneme sa do situácie, aká už dnes funguje ako internetový obchod, najprv zaplaťte a až potom uvidíte, ohmatáte, ovoniate tovar o ktorý máte záujem. S predajcom sa ani nestretnete.

Filip84

Míníš-li pokladní, tak ne, nenahradí.

Problém není ani tak v těch samoobslužných kasách, problém je na druhé straně: v klientech / zákaznících, atp.

Podívej, vezmi příklad: dpo už nemá doplňkový prodej jízdenek u řidičů, v trafice taky jízdenku nekoupíš, jediný způsob, jak zaplatit hotově, je koupit si na předprodejním místě / v automatu tzv. kreditní jízdenku, což je „ODISka“, která ale neumí nic jiného, než že na ní nabiješ peníze a zaplatíš v ní bezkontaktně v dopravních prostředcích dpo.

Ano, v dpo to jde, protože platíš dva druhy jízdného: plný, poloviční (45 minut zóna XXL Kč 25.00 / Kč 12.00). Pasant hodí do automatu peníz (nebo když je guma a neumí hodit do automatu peníz, dojde do showroomu dpo, a tam mu prodá kartu živá baba), automat dá pasantovi kartu, pasant vleze do busu, přiloží kartu k terminálu, terminál pípne, hotovo, vybavené. Když má pasant s sebou fakana / psa / batožinu, pasant pípne sobě, pak to tam naklepe, že chce poloviční, znovu přiloží kartu, znovu to pípne a znovu je to tím vybavené. Když s tím neumí, no tak má na výběr ze tří možností: 1. koupí si celodenní jízdenku na nádraží / v autobusu jinýho dopravce, 2. koupí si klasický kupón („měšíčník“) nebo 3. zjedná si jiný potah. A nebo v klidu, zkasíruje ho revisor KODISu: Kč 1,500.00 + Kč 25.00. 😎😂

Ano, v dpo, na MHD, v zóně Ostrava!!! XXL ano. Jinde ne. Protože i když pomineme hotovostní platby (že by jako nebyly, by se zrušily), tak průměrný študý chudent je s to si nahrát měsíčník do 1. října (studentský: má studentský profil, jiný ho to nepustí), arciť mu platnost průkazky, ergo i studentskýho profilu, končí 30. září. Na terminálu se objeví „Překrytí pásem CP“, ODISKA je naprosto a kompletně nepoužitelná no a pasant zaplatí jízdné na které prokáže nárok – hotově, nebo kartou. Nebo je přesvědčen, že už tam ty peníze / ten kupón má, protože to – přeci – kupoval / dobíjel před hodinou na eshopu a ono hovno hovno slavný soude. A tak by šlo pokračovat.

No, v obchodě to máš to samé, ale ještě mnohem víc. Za prvé: někdo musí kontrolovat, že tam opravdu natipuješ všecko. Ano, ta kasa je debiluodporna, rozuměj, že tě nepustí tipovat více položek najednou (tedy ano, ale od jednoho zboží), a do dalších tě pustí, až položíš tu natipovanou na kontrolní váhu. To jo. Ale že navážíš tři mrkve z pěti, a ty dvě dáš stranou, tak to ten bazmeg, přirozeně, neuhlídá. Za druhé: ne každý to s tím zvládne. Nejsou to jenom důchodci, ale i různí pacienti s hlavou, nebo i tělesně handicapovaní, prostě lidé, pro které je problém, že na mobilu má tlačítko tři funkce – oni zvládnou pouze jednu. Třeba. Ty budeš vždycky muset obsloužit (v dpo mají kupón, jak za krále Klacka).

Já mám třeba samoobslužné pokladny rád: já s kasou umím, jestli je to ten nebo ten obchod toho nebo onoho nejmenovaného nadnárodního, imperialisticko-kapitalisticko-korporátního, řetězce, v principu fungují všecky stejně. Za mne je to jednoduché. Vyhnu se tím tomu, že musím svůj čas trávit ve frontě s lidmi, se kterými nechci trávit svůj čas, vlastně bych si o ně ani kolo neopřel, a vlastně nebýt té civilisace, často bychom na tom byli lépe, kdyby je „něco“ „kleplo“. Nehledě na to, že pokladní jsou taky lidé, a čas od času narazíš na někoho, komu musíš vysvětlit, že jestli se mu nelíbí, nemusí tam být: nevolnictví i robota byly zrušeny. Obojímu se vyhneš.

Ale znám spoustu lidí, co jim samoobslužné pokladny vadí (a paradoxně jsou to často pokladní z obchodu, no, kovářova kobyla chodí bosa, ony holky jsou příšerný zákazník, pomalý, zavazí, jedno s druhým! 👌😅). Jasně, můžeš namítnout, že s nastupující generací to bude, třeba, jiné. A asi i bude, otázka je jak, jenže co další generace?

Ne, ne, pokladna prostě k tý službě patří. Jasně, je otázka, jestli bude pět pokladen samoobslužných versus deset pokladen normálních, nebo dvacet samoobslužných a jedna s obsluhou, ale vždycky ta jedna s obsluhou bude.

elkon

Ve větších prodejnách jsou už nyní nahrazovány pokladní samoobslužnými terminály, kde se ale platí jen kartou. V malých je to nereálné. Personál, který nám případně poradí, nebo pomůže vyhledat zboží těžko někdo nahradí.

paul1

Už je to dávno, ale stále na to vzpomínám. Jeli jsme po Slovensku a zastavili jsme se u právě napouštěné přehrady Ružiná u Lučence. Bylo tam krásně, ještě žádní lidé, jen blízko nás si později postavili stan zkombinovaný s Trabantem lidé z DDR. Postavili jsme stan, přespali a ráno jsme šli s dětmi na nákup do blízké vesnice Divín (údajně založené Husity). V Potravinách nikdo, jen starší prodavačka. Chtěli jsme mimo jiné i vejce, ale říkala, že před chvíli prodala poslední jedné paní, která připravuje svatbu. Jiná prodejna prý v Divíně není. Tvářili jsme se zklamaně, paní se nám zželelo a řekla: „počkejte chvíli“ a odešla. Nikdo v Potravinách nebyl, jen my s dětmi, pokladnu nechala otevřenou, jak nám počítala nákup, bylo nám trochu trapně. Vrátila se asi za 15 minut i s vejci, prý obešla známé ve vesnici. Takže toto by žádná pokladna, ani AI nedokázala. Tolik důvěry a ochoty!

carlos111111

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

Pepa25

elkon: existují samoobslužné pokladny, kde se platí také hotově, například vím o Bille. Technicky žádný problém. Spíš o ně není takový zájem.

Ametyst

Tesco má také takové samoobslužné pokladny. Zákazník si zvolí způsob platby hotově, kartou.

elkon

U nás v několika prodejnách Billa se v těch pokladnách platit hotově nedá.

Dochy

Záleží kdo má kde jaké kasy. Tesco poblíž má tuším některé kasy jen karetní, některé umí i hotovost. Kaufland to samé. Albert má myslím jenn karetní… Bacha, situace na konkrétních pobočkách, netvrdím, že to tak má daný řetězec všude.

Pepa25

Je možné, že to hlavně u těch nejdříve zavedených samoobslužných pokladen. Ta kasa vypadá takto: https://www.mis­toprodeje.cz/wp-content/upload­s/2017/04/170330-Samoobslu%C5%BEn%C­3%A9-pokladny-BILLA_01-small-1.jpg Jsou tam vidět otvory na bakovky na mince a na vrácení.