Radomír.cz

Nachází se v Česku zřídlo?

Zřídlo

Nejlepší odpověď
annas

Zřídlo je knižní výraz pro vřídlo. Takže z mnoha výzmamů – pramen, přírodní zdroj, minerální pramen. Není jasné, na jaké se ptáte zřídlo.

Může to být např.jakýsi potůček, který teče dole ze zřídla, tvořícího studánku.

Jinak. Karlovarský pramen Vřídlo, nacházející se ve Vřídelní kolonádě, je s teplotou 73,4°C, nejteplejší pramen v České republice.

Další odpovědi
anonym

Zřídlo – znamená zdroj (odkud lze čerpat, obecně ´něco´), takže v Česku je zřídel mnoho.
Pokud myslíš konkrétně zdroj vody, tedy pramen, pak i těch máme hodně.