leporela22

nabíjení baterie

Dobrý den chtěl sem se zeptat jak dlouho nabíjet tužkové baterie AA 2500 a
AA 800

Nejlepší odpověď
Michal Kole

to nejde takto říct, protože záleží jak moc jsou baterie vybité, jaký jsou typ NiCd nebo NiMH.

u olovnatých (autobaterie) platí poučka desetinou kapacity tedy 10 hodin

u moderních baterií a nabíječek už to tak zcela neplatí, protože moderní nabíječky obsahují měřící obvody a podle stavu baterie sami upravují velikost nabíjecího proudu, dle situace, takže s emůže nabíjení i prodloužit, když se nabíjí pomaleji

Další odpovědi
led

Batérie pri nabíjaní vybuchujú – nesmú sa nabíjať.
Nabíjateľné tužkové akumulátory sa nabíjajú od 10 do 14 hodín. Záleží od typu. Pozrite si návod na obale. Tam je čas napísaný.
Doplňuji:
Doporučujem použiť automatickú nabíjačku, ktorá si nabíjací prúd prispôsobuje a po nabití akumulátora sa nabíjačka vypne.

mosoj

Záleží na nabíjecím proudu. Přibližně v hod – (kapacita AKU v mAh / nabíjecí proud v mA) x 1,4 . Platí ale pro zcela vybitou baterii ! A zase – hluboké vybití baterii škodí, dlouhé přebíjení a zahřátí baterie při nabíjení nad 40oC též..
Investoval bych do nabíječky která nabíjí každou baterii zvlášť, má automatické ukončení nabíjení delta U a hlídání teploty baterií při nabíjení.

led

leporela22,
„batérie“ sa delia na dva základné druhy:
1 – batérie jednorázové, nenabíjateľné, napätie klesá rovnomerne až do tzv. 0

2 – akumulátory s možnosťou dobíjania, doba nabíjania podľa typu a úrovne nabitia. Pozor minimálne napätie pre opätovné nabíjanie nesmie klesnúť pod stanovenú úroveň (potom prudko padne napätie a nedá sa dobiť).