Avatar uživatele
Lusiana

na pohotovost bet karty VZP?

vezmou mého přítele na zubní pohotovosti,když nemá kartu VZP?minulý týden mu skončila platnost té karty nechává si dělat novou tu ale dostane až v úterý.Umírá bolestí se zubem moudrákem potřeboval by ho vytrhnout když pujdeme na pohotovost a on je cizinec a tu kartu momantalne nema osetri ho i bez ni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4318 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ak má poistenie u VZP nie je problém, je v systéme. Lekár nemá problém (okrem svojej nechuti) si pacienta v systéme nájsť. Načo používajú preslávenú výpočtovú techniku, keď ju nevyužívajú?
V prípade pacienta so zahraničným poistením po ošetrení vystavia potvrdenie o zaplatení zdravotého úkonu pre pacientovú poisťovňu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Asi bych na pohotovost předem zavolala, lékaři s cizinci nemají dobré zkušenosti a nemusí důvodu, proč nemá kartu, uvěřit. Pokud je mu skutečně tak zle, může si ošetření zaplatit, aspoň příště nenechá vystavení karty na poslední chvíli. Před nedávnem jsem byla na emergency u toho, kdy lékaři přistoupili k ošetření cizince, až po ověření, že má dost financí na úhradu. Vysloveně o život nešlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Logicky ho vzít musej. Vem si že by do nemocnice přišel dědek kterýmu by selhávaly ledviny a někdo mu ukradl peněženku i s kartičkou zdravotní pojišťovny. Doktor mu přece nemůže říct: „ne, tak to bohužel, budete si muset nejdřív zajít do vaší zdravotní pojišťovny a nechat si vystavit novou průkazku… já i sestra vám držíme palečky ať vám ledviny vydržej“.

Možná že budou mít kecy, ale to je tak maximálně všechno co mít můžou. V případě že nechce přiznat to svoje lajdctví, může využít ten můj příklad a říct že ho okradli, na to nemůže říct lékař ani prd a v případě že už na tý pohotovosti někdy byl, tak tam budou mít i jeho kartu a problém nebude vůbec žádnej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Na pohotovosti musí ze zákona vzít každého.Ovšem praxe je v tomhle Kocourkově bohužel jiná..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví