Lusiana

na pohotovost bet karty VZP?

vezmou mého přítele na zubní pohotovosti,když nemá kartu VZP?minulý týden mu skončila platnost té karty nechává si dělat novou tu ale dostane až v úterý.Umírá bolestí se zubem moudrákem potřeboval by ho vytrhnout když pujdeme na pohotovost a on je cizinec a tu kartu momantalne nema osetri ho i bez ni?

Nejlepší odpověď
led

Ak má poistenie u VZP nie je problém, je v systéme. Lekár nemá problém (okrem svojej nechuti) si pacienta v systéme nájsť. Načo používajú preslávenú výpočtovú techniku, keď ju nevyužívajú?
V prípade pacienta so zahraničným poistením po ošetrení vystavia potvrdenie o zaplatení zdravotého úkonu pre pacientovú poisťovňu.

Další odpovědi
Sůwa

Asi bych na pohotovost předem zavolala, lékaři s cizinci nemají dobré zkušenosti a nemusí důvodu, proč nemá kartu, uvěřit. Pokud je mu skutečně tak zle, může si ošetření zaplatit, aspoň příště nenechá vystavení karty na poslední chvíli. Před nedávnem jsem byla na emergency u toho, kdy lékaři přistoupili k ošetření cizince, až po ověření, že má dost financí na úhradu. Vysloveně o život nešlo.

bolak

Logicky ho vzít musej. Vem si že by do nemocnice přišel dědek kterýmu by selhávaly ledviny a někdo mu ukradl peněženku i s kartičkou zdravotní pojišťovny. Doktor mu přece nemůže říct: „ne, tak to bohužel, budete si muset nejdřív zajít do vaší zdravotní pojišťovny a nechat si vystavit novou průkazku… já i sestra vám držíme palečky ať vám ledviny vydržej“.

Možná že budou mít kecy, ale to je tak maximálně všechno co mít můžou. V případě že nechce přiznat to svoje lajdctví, může využít ten můj příklad a říct že ho okradli, na to nemůže říct lékař ani prd a v případě že už na tý pohotovosti někdy byl, tak tam budou mít i jeho kartu a problém nebude vůbec žádnej.

mojitek

Na pohotovosti musí ze zákona vzít každého.Ovšem praxe je v tomhle Kocourkově bohužel jiná..