verunka483

Na kterou stranu se má nosit pěšinka?

Doplňuji:
quentos: Někde jsem jednou četla že se má nosit nalevo, a proto se ptám taky vás!..

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Je to jedno

proč by, probůh, i na tohle mělo být pravidlo? Není to snad každého věc??
Doplňuji:
hm, a kdo to jako určil? Módní časopisy by nejspíš byly nejradši, kdyby lidi byli jako stádo a vypadali všichni stejně…

Další odpovědi
anonym

Je to jedno

Doplňuji:
Pro pěšinky nejsou žádná stanovená pravidla a nosit se může na obou stranách. A i kdyby byla častější jedna, tak není zakázané použít i druhou. Někdo příjde s novým účesem, ostatní ho okoukají a stane se třeba alespoň na několik let hitem.

Syd

Je to jedno

Na tý straně, z který seš hezčí. A potom taky na tu, kam se to hodí z praktických důvodů – např. aby mi nesvítilo zleva slunce do očí nebo abych dobře viděla do místnosti, když sedim vlevo.

hanulka11

Je to jedno

Doplňuji:
Jak kdy si ji udělám – není pravidlem ,aby ses jím řídila .
Je pravda, že někdomu drží vlasy jen na jednu stranu – tak si je tak češe .

anonym

Nalevo

V dobách ortodoxních mravouk (a'la Guth Jarkovský), mohla platit jedna z teorií, že obdobně jako je dámské a pánské zapínaní, tedy vlevo či vpravo dle pravidel pro jednotlivá pohlaví.
Ale v životě to chodí tak, že na kterou stranu je kdo česáván v dětsví, na tu stranu si vlasy postupně zvyknou a i tak drží a rostou.
Možná paralela – jako u některých afrických kmenů tradiční tělesné šperky nošené od malička a následně deformující přirozené proporce těla.

anonym

Je to jedno

Doplňuji:
češu vlasy z čela dozadu, takže pěšinku nemám

anonym

Je to jedno

Staré pravidlo pravilo, že holky mají mít pěšinku na levé straně. Sestřenice mne s ohromnou oblibou česala opačně.
Dnes je v tomto směru móda benevolentní. Já se celý život spíš než na nějaké předpisy a zvyky spoléhám na to, co si v tomto směru „myslí“ mé vlasy. A ty si tu pěšinku pokaždé udělají na straně levé.
Takže se s tím vůbec netrap. Pokud jsi zvyklá mít pěšinku a máš ji na pravé straně, tak ji tam měj i nadále.

manon

Je to jedno

Ono se to kdysi tak říkalo, že holky doleva a kluci doprava – nebo naopak? :) Něco jako tento zajímavý rozíl: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bl%C5%AF­za – proč chlapi mají obrácené zapínaní než ženy?

Ano-ja

Je to jedno

Pájo

Je to jedno

Lorrien

Je to jedno

Pokaždé ji mám jinak, protože mě nebaví dělání různých účesů, tak je to aspoň nějaká změna ;) Když mám sčesanou ofinu dopředu, tak ji mám uprostřed, a když si ji hodím na bok, tak jí přizpůsobím i pěšinku (nalevo nebo napravo). 😛 ;)
Doplňuji:
quentos – víte jak, na jednu stranu gay a na druhou straight xD

david22

Je to jedno

Doplňuji:
,ale raději né „na Hitlera“. Takže raději naopak.

Poklička

Je to jedno

Syd

manon: Nevim jak mam rozumět tomu historický původ není znám,ale beru to tak že asi wikipedistům není znám, jelikož já již dlouhou dobu žiju v domnění (už nevim, kde jsem to slyšela, je to už dávno), že se vymyslelo že se oblečení zapíná líp do jedný strany – tý, jak je tomu u pánskýho, a u dámských se to otočilo, protože je zezadu zapínaly služebný, kterým se to na někom jiným zase líp zapínalo obráceně, tak se to šilo, aby se to služebným zapínalo dobře, a potom to tak prostě zůstalo.

manon

To je zajímavé. Zní to docela logicky, mohlo by to tak být.

manon

Tak víš co, napíšu to jako samostatnou otázku, ať příště hledači mají na netu tuto odpověď k inspiraci :) Přispěješ odpovědí?