Avatar uživatele
zjentek

Na kterého domácího či světového politika jste byli za posledních čtyřicet let hrdí?

Prosím konkrétní jména.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, Gonfaloniér, Ametyst před 1282 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Na Václava Havla. Existuje sice hodně lidí, kteří ho nenávidí, ale nevím proč. Zatím mi to ještě nikdo racionálně nevysvětlil. Inu ve vlastní zemi nejsi prorokem. Ve světovém měřítku je to bezesporu náš nejslavnější prezident.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Na Václava Havla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Žádného, politika je mi ukradená a ten zde zmiňovaný opilec tuplem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gonfaloniér

:DDDDDDDDDDD

Tak možná Nelsona Mandelu. Celkem frajer, jediný prezident který má můj respekt (možná kromě B. Franklina), navíc je původem z královské rodiny, takže bod navíc. Když to beru z monarchií, tak jich je i víc, třeba soušasnou nejznámější panovnici – Alžbětu II., pak Filipa VI. Španělského, Muhammad VI. a plno dalších včetně i některých jejich premiérů a různých státníků (Já ale osobně panovníky nepovažuji za politiky jako takové, pro ně to ani vlastně není povolání).
Taky Margaret Thatcherovou. Pár premiérů z různých zemí by se možná našlo (hlavně severských), ale jako žádný zázrak.
Možná papež František – ale taky, stejné jako u panovníků , není to politik jako takový.

Norodom Sihamoni je mi trochu sympatický, navíc je to jediný panovník (a vůbec zahraniční politik – krom slovenských), který umí česky.
Určtiě Kábúse bin Saída (ale taky panovník).

Z našich snad vůbec nikoho. Já jsem TROCHU sympatizoval s ne moc oblíbeným Václavem Klausem (žádný svatoušek a udělal a řekl taky spoustu kravin). Celkem rozumí ekonomice, je proti EU, proti liberální demokracii a vůbec tomu, že se to přehání s liberálností atd… Ale jako žádný zázrak a nic co by stálo nějka za zmínku. Jen jsem tu chtěl někoho z našich zmínit a vůbec mě nikdo nenapadal (protože proč asi). :D
Přímo hrdý ale za nikoho.
Ještě Schwarzeneggera, ale ne kvůli jeho politické činnosti. Spíš takový respekt za jeho celkový úspěch.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Na Nigela Farage a Donalda Trumpa. Oba pochopili, ze přes globalismus cesta nevede. Navíc při směšném předstírání ekologie je lokální a národní cesta jedině správná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Na Michaila Sergejeviče Gorbačova.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Kepler a ivzez: Kratičké video pro vás dva, snad se něco pohne. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yaB7m8CoF-Y&t=1s

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Vcelku nic pro co bych třeba já měl na Havla měnit názor. Popravdě pro mně v mnoha věcech kontroverzní figurka, ale jako prezident měl ČR co nabídnout a popravdě u těch dalších mi to chybí.

před 1280 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nepohne, je to anglicky…

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek