Avatar uživatele
Bronzový

Na které finanční dávky mají nárok romové a ne běžní češi?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Na žádné. Jednoduchá odpověď.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Co běhá po internetu:

Oni - tmaví a ukřičení - dostanou nový byt,
sociální dávky, nové zařízení bytu a ochranu policie A budou vykřikovat, že pro ně stát nic nedělá.
Náš slavný státní rozpočet nemá : - peníze na centra pro slepé,
- vozíčky pro postižené, lůžka pro staré a nemocné.
Kolik peněz z naší práce stojí taková "normální romská rodina"? ........
atd.,možná jste tuhle petici už dostali!
O tom se běžným Čechům může opravdu jen zdát!


Avatar uživatele
Bronzový

Na které mají skutečně nárok nevím, ale vyhádají si všechno kde lze přijít k penězům bez poctivé práce.


Avatar uživatele
Bronzový

vím, že můžou dostat nějaké příspěvky na školní pomůcky, ale to je tak všechno... ty jsou ještě odstupňované tím, o jakou školu jde (ZŠ, SŠ, VOŠ/VŠ)
Ostatní příspěvky a finanční dávky jsou stejné jako u nás bílých.. tzn. že rozhoduje příjem domácnosti a ne barva.. a ten příjem - to je právě ono, proč dostanou tolik peněz.. bo oni robit nebudou (alespoň většina)... a taky dostávají hodně peněz coby přídavky na dítě, a těch mají požehnaně, takže se ty peníze, které od státu dostanou, pak takto nasbírají
bydlím v cigánském baráku, tak o tom něco vím...


Avatar uživatele
Stříbrný

Jelikož nepracují, berou všechny sociální dávky jako nezaměstnaní. Všechny druhy podpor, které existují. Na bydlení i jednorázové každo-měsíční příspěvky na hmotnou nouzi. Protože mají spoustu dětí, berou rodinné přídavky a příspěvky na všechny děti. Příjmy od sociálky jim udělají mezi 25 - 35 tis.Kč měsíčně, viděla jsem na vlastní oči útržky jejich příjmových složenek.

Co proti nim nedostanou Češi, o tom bych se mohla rozepsat z vlastní zkušenosti. Nedostanou nic, ani v případě hmotné nouze. Protože sociálka započítá do příjmů zpětně 3 platy, když člověk přijde o práci. Nedostali jsme nic, ani když syn nedostal podporu z úřadu práce a po odečtení výdajů nám zbylo pár korun na obživu. Cikáni si vše vyřvou.


Avatar uživatele

Jaký je rozdíl mezi cikánem a romem?
Mají nárok na všechny dávky,myslím tím hnědý.
Doplňuji:
Stejně tě to tady smažou.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Pracující Čech, byť třeba jen za minimální mzdu, nedosáhne na jakoukoliv dávku, i když jeho rodina žije na hranici bídy díky např. nákladům na nájem a služby. Pobírá maximálně přídavky na děti. Češi mají v průměru 1-2 děti, tak je to pár stovek. Když o práci přijde a nesplní podmínky nároku na podporu od úřadu práce, započtou se mu do příjmu rodiny jeho předešlé 3 výplaty, takže na další 3 měsíce, kdy stále nemá práci, nedostane opět žádný příspěvek. Když zažádá o jednorázový příspěvek na hmotnou nouzi, opět se počítá jeho předešlý 3-měsíční příjem a opět nedostane nic. Cikáni nepracující celý život nemají oficiálně žádné příjmy. Žijí z dávek. Evidentně se úřady snaží vyrovnat jejich životní úroveň aspoň na průměrnou mzdu, kterou ale "bílý" Čech zdaleka nepobírá. Já, kdybych od sociálky brala 30 tis.Kč, taky bych nepracovala. K tomu byty zadarmo, které Cikáni zničí a vybydlí a nájem neplatí, neb přece nemají "stálý příjem ze zaměstnání", že. A EU cikánům jen hraje do ruky, když Čechy osočuje za rasisty a naše vláda jen sklapne půlky a dál vymýšlí zákony, které pomohou jen cikánům, nikoliv Čechům. EU nevidí bohužel do našeho systému soc. dávek a že Cikáni jsou upřednostňováni. A pro Pepu25: žádné vymyšlené zprávy na netu nečtu. A podotýkám, že opravdu nejsem rasista, jen bych ráda viděla spravedlnost pro všechny.

Avatar uživatele
Bronzový

postcd

děkuji za vysvětlení, je mi to divné, že mohou mít tak vysoké dávky dlouhodobě. Myslel jsem, že úřad práce nikomu dlouhodoběji neplatí dávky v nezaměstnanosti. Nebo ty dávky neberou od úřadu práce?

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Ti nepracující neberou od úřadu práce nic, ten jim jen platí soc. a zdravotní pojištění. Vše berou od sociálního odboru, příspěvky na živobytí, na bydlení, na hmotnou nouzi atd.

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Vymyšlených zpráv na téma údajných zvýhodnění Cikánů po internetu kolují mraky:
http://www.hoax.cz/…
http://www.hoax.cz/…
http://www.hoax.cz/…
http://www.hoax.cz/…

atd. atd.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.