Lorelai

Na kolik stupňů a otáček prát ubrusy a ručníky?

Odpovědi
anonym

A máš háčkované, hedvábné ručně malované a nebo z pytloviny???
Na každém výrobku by měl výrobce jasně vyznačit, za jakých podmínek je možno výrobek prát/čistit – tak se kukni na cedulku…!

karfigol

Tady hlavně záleží, co je to za materiál, tak například teflonové ubrusy se perou při max. 40°C. Já osobně ubrusy nerad peru, koupil jsem si na https://www.dan­te.cz/Ubrusy/ PVC a vinylové ubrusy. Ty se jen tak neumažou a pokud ano, tak je stačí setřít. U ručníků se pere obvykle na 60°, ale opět záleží na materiálu.

anonym

záleží od materiálu