zjentek

Na jakým principu funguje aplikace eRouška?

Tvrdí se, že appka eRouška nesleduje nejen identitu uživatele, ale ANI JEHO POLOHU! Tak ať mně někdo prosím vysvětlí, JAK bude taková appka pracovat, pokud se dobrovolně NEPŘIZNÁM, že jsem nakažen (COŽ MOŽNÁ UDĚLÁ I NĚJAKÝ SYSTÉM PŘI VÝTĚRU NA HYGIENĚ, POKUD JIM DÁM ČÍSLO MOBILA) a dále a to především, pokud dobrovolně NEPŘIZNÁM SVOU POLOHU?!

Ta appka mě má V REÁLNÉM ČASE varovat, kde se pohybují nakažení s mobilem v kapse, ne? Nebo jsem celý koncept opět špatně pochopil?

Prozradí mně někdo JEDINÝ ROZUMNÝ důvod, proč si mám stáhnout a instalovat?

Nejlepší odpověď
dust8

Více zde: https://www.sve­tandroida.cz/e­rouska-2-1-popis-3-duvody/

Další odpovědi
Petr Kaňa

Pošle to zprávu až potom co jde nakažený na test. Takže se setkáte ještě když neví že je nakažený.

JájsemRaibek

Pokud jsem to pochopil správně, tak telefon pomocí BT sleduje okolí v běžném životě a data takto získaná někde ukládá. Nejde o telefonní číslo, ale jde jen o nějaký kód přidělený uživateli. Telefon sám nic nepozná a sám jinak nic neposílá.
Jakmile je někdo nakažený, dostane od hygieny kód, který zadá do aplikace ve svém telefonu. Ta aplikace neříká že já jsem nakažený pozor na mě, ale v tom uložišti vyhledá kontakty se kterými se v minulosti setkal. Podmínky kontaktu jsou myslím doba a vzdálenost. V tom uložišti tedy najde tyto kontakty a těm sdělí, že se setkali s pozitivní osobou. To je vše.
Pak už záleží na majiteli jak se bude chovat. Má se pozorovat a pokud má příznaky, má kontaktovat lékaře. Nic víc.
Pak také záleží na majiteli jak bude vzpomínat kde všude byl a kde se mohl nakazit, což je ale nereálné, protože to neví. Ale: Pokud nikam nechodím, byl jsem třeba v kině a seděl jsem vedle někoho, mohu si vzpomenout, že jsem byl v kině a vedle té osoby jsem seděl a tudíž jsem se mohl nakazit.
Jinak si sám vem, kde jsi byl a zjistíš, že ti je to prd platný, protože to nevíš. Ráno vstaneš, jsi doma s dětmi a manželkou, pak jdeš na autobus, odjedeš do práce, kde děláš u mašiny sám, odpoledne po cestě z práce se stavíš v obchodě, kde potkáš xx lidí a pak ti třeba za 14 dní přijde informace, že jsi se potkal s nakaženým. Víš kde a kdy? Víš od koho? Nevíš.

Hlada

Pro používání aplikace není žádný rozumný důvod.
Ten, kdo je prokazatelně pozitivní, by měl být v karanténě. Jeho BT mohou chytnout jen v sousedních bytech. Kdo vědomě karanténu porušuje a courá venku, tak si jistě nic takového instalovat nebude, při nejmenším si vypne BT.

elkon

https://erouska.cz/

zjentek

Nakaženej má v prvé řadě SEDĚT NA P-DELI V KARANTÉNĚ, že ano, takže už tím, že se výstražně blikající červený puntík (tak si to představuji) jeho mobilu pohybuje po Lidlu, si vlastně koleduje o průser, když to tak vezmu, protože pokud dneska stáhnete LIBOVOLNOU APPKU, tak ta zná jaksi automaticky vaše číslo a ve spojení s ním – DÍKY gOOGLA, i vaši identitu a kdo to vidí jinak, asi je hodně naivní. Na druhou stranu, když můj mobil „chodí“ po Lidlu, když mám kovida, tak vždycky je možný říct, že si ho vzala manželka, že… I když si osobně myslím, že EU brzy přispěchá se zákonem, kdy za veškeré průsery „mobilu“ bude zodpovědný JEHO MAJITEL, nikoli uživatel, podobně jako je tomu třeba u dopravních prostředků… věřte mi, tak to bude. Má někdo názor či vysvětlení? Děkuji.

Pepa25

Samozřejmě, že nakažený má karanténu! Ale co když se o nákaze DOVĚDĚL dnes, přitom včera byl ještě v Lidlu? Tam dodržoval odstupy, ale u akčního zboží se tam na něj pořád někdo mačkal … Takže nakažený nahlásí nákazu a mačkat dostane zprávu, že dne toho a toho byl delší čas blízko nakaženého. Toť vše. Nejde ani o zodpovděnost ani nezodpovědnost. Jen informaci, která může pomoci.

JájsemRaibek

Aplikace tě nekontroluje v době karantény, ale zaznamenává do uložiště pohyb od stažení aplikace. Ty jsi potkal Pepu, Janu, Jirku, Boženu,..... no a za nějaký čas dostane Jirka kód od hygieny. Každému kdo s Jirkou strávil daný čas přijde upozornění, že se setkal s nakaženým. Ne že aplikace hlídá Jirku kam chodí v době karantény. Pokud jsi s Jirkou strávil více času a blízko, dojde upozornění i tobě, pokud jsi Jirku jen potkal, nepřijde ti nic a pokud ti přesto něco přišlo, nebyl to zřejmě Jirka, kterého potkáváš, ale byla to Petra se kterou jsi byl víc času a blíž, ale ani to není jisté. Nikdo neví kdy a koho.

dust8

https://erouska­.cz/ke-stazeni