cucorina

Na jakou školu mám jít abych se stala archeoložkou?A kde jsou­?

Jsem na základní škole 8 třída

Nejlepší odpověď
Adlim

Studium archeologie, škola archeologie
Studium archeologie, škola archeologie, univerzita archeologie. Denní, dálkové, večerní studium archeologie. Vyberte si bakalářské, magisterské, postgraduální nebo MBA vysokoškolské vzdělání.

vyzkoušejte toto vyhledání:

Zdroj: http://studia­.edumenu.cz/p-3106/studium-archeologie-skola-archeologie/

Další odpovědi
hanulka11

Myslím,že důležitý je zájem o dějiny a minulé civilizace ,pak tedy jít na gympl a po něm vysokou školu zaměřenou na archeologii nebo historii.

nevím odkud jsi,posílám ti odkaz na stránky kde si zjistíš kde by byla škola pro tebe nejblíž

http://www.go­ogle.cz/search?q=v%C5%A1­+archeologie&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7AD­RA_cs&redir_es­c=&ei=trUoTf_kKo­i38gOlqp2xAg

venkovan

Gymnázium a potom obor archeologie a podobné. Počítej s tím, že v ročníku určitého směru jsou dva tři studenti kteří studium dokončí. Že některé obory se neotevírají každý rok atd. Potom s tím, že pokud se chceš věnovat i terénní archeologii, že budeš také tvrdě fyzicky pracovat a nezřídka i ve špatném počasí (mokro, vedro, vítr, chladno, déšť) protože četné archeologické výzkumy jsou vázány termíny pro zahájení stavby, délkou grantu apod., a že je to povolání víc o lásce k problematice než dobrém platu.
Než se rozhodněš, zkus vyrazit na nějaké terénní výzkumy. I kdy zpravidla berou od 15 let