Boy 13

Je dobre po maturite vyrazit do zahranici?

Myslite si, ze je dobre a vyhodne nejit hned po maturite na vysokou skolu, ale odjet na rok na jazykovy kirz do zahranici a pote si podat prihlasku na vysokou?

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslím, že se to vzájemně nevylučuje, můžeš vyrazit i při studiu, třeba na výměnný pobyt v rámci Erasmu apod.
Jinak bych ti doporučil během studia pracovat, abys věděl do čeho jednou spadneš a aby sis toho studia vážil. 😉

Další odpovědi
Frontinus

To záleží na tom, jakou vysokou školu máš v plánu studovat. Pokud chceš například studovat pedagogickou fakultu s aprobací hudební výchova – výtvarná výchova pro 2. stupeň, lékařskou fakultu, nebo třeba fyziku, tak to moc smysl nemá. Pokud chceš studovat příslušný jazyk (plus kulturu) a nejsi si jistý v základech, je to naopak docela dobrý nápad, jak si pomoci u přijímacích zkoušek.

U řady oborů je to na hraně, může to být přínosné, ale velkou přidanou hodnotu to nemá. Navíc většina českých vysokých škol, na kterých má smysl vůbec studovat, je zapojena do výměnných pobytů a tak můžeš za časové úspory absolvovat část studia v zahraničí v příslušném jazyce.