Babsi

Na jakém principu je takový ten starý předpovídač počasí?

Myslím ten domeček s panenkou a panáčkem.

Nejlepší odpověď
tom004

Ty opravdu staré,měli středem nataženou koňskou žíni,na které byl zavěšen panáček,na jednom konci lišty,a na druhém panenka.Podle teploty a vlhkosti vzduchu,se žíně kroutila na jednu,nebo na druhou stranu.A zavěšené figurky nám „ukázali“,jaké bude počasí.

Další odpovědi
Děda Louda

Spíše bych sázel na hygrometr (s lidským vlasem).

anonym

Domeček funguje na principu změn vzdušné vlhkosti. Jde v podstatě o využití známého přírodního jevu. Citlivé vlákno uvnitř se buď smršťuje nebo natahuje a pohybuje tak s figurkami. K zabezpečení správné funkce je třeba domeček vhodně umístit tak, aby měl dostatečný kontakt s venkovním ovzduším – tedy mezi dvojitá okna, na balkon, parapet či do zádveří. Panenka předpovídá suché a jasné počasí ( a to i v zimě), panáček naopak vlhko a deštivo

Zdroj: internet

arygnoc

obyčejný barometr.

mokador

staci se rano podivat z okna to je jeste starsi