BOBO11

Na jake ulevy ma narok ID?

Dostala jsem ID ,na jake ulevy mam nárok?

Odpovědi
Drap

Přidělením ID nevzniká ještě žádný nárok na nějaké úlevy.

trpaslicek

Sleva na jízdné (MHD i vlaky a autobusy, konkrétně u ČD je sleva cca 75 % na plný invalidní důchod.), příspěvek na pohonné hmoty (cca 200–400 Kč měsíčně, už přesně nevím) pokud máte auto, možnost parkovat na místech pro ztp, možnost stát/zastavit autem (ne dlouhodobě parkovat) i tam kde se to normálně nesmí, „předbíhat“ ve frontě třeba na úřadě.. víc mě toho zrovna nenapadá, na internetu je o tom ale hodně nebo se poptejte na úřadě :) Kromě toho jsou pro ztp zlevněné různé vstupenky do divadla, na koncerty apod. Jo a pokud máte ztp na „hluchotu“ tak můžete dostat slevu i od telefonního operátora.

ivzez

Pokud Vám byl púřiznán ID I. nebo II. stupně, musíte vedle pobírání ID pracovat,
jinak by se Vám doba pobírání ID nezapočetla do odpracovaných let (samotný ID
se započte v případě III. stupně).

Budete-li vedle pobírání ID pracovat, budete mít vedle základní slevy
na dani na poplatníka (2.070 Kč měsíčně) nárok na slevu za invaliditu.
V případě průkazu ZTP/P bude nárok na další úlevy.

Více informací např. zde:
http://www.ipod­nikatel.cz/Da­nove-priznani/recept-jak-zaplatit-na-dani-z-prijmu-v-roce-2014-co-nejmene.html

bulík

Jsou různé, ale vždy musíš o ně žádat. Zajdi si na příslušný obecní úřad (městský, magistrát) a tam si podej žádost. Pracovníci úřadu posoudí a vydají/nevydají průkaz TP, ZTP, ZTP/P.