elektrikář

Na jaké nemoci se používá čaj z kopřiv?? Nebo proti čemu se může používat preventivně.

Co z čajem z kopřiv??

Nejlepší odpověď
quentos

mimo uvedeného jsou kopřivy výborným zdrojem železa, lze ho tedy pít při chudokrevnosti (nedostatek železa je jedním z jejích nejčastějších příčin).

Další odpovědi
annas

Kopřivová kúra se dělá na jaře. Nejúčinnější jsou kopřivy trhané do 15. května. Pak jejich účinek klesá. Kopřiva slouží k detoxikaci organismu, protože na jaře projevují nejvyšší aktivitu játra a žlučník. Samozřejmě můžete zařadit čaj ze sušených kopřiv i v jinou dobu, určitě vám neublíží.

Kopřiva působí na celkové posílení organismu a snižuje hladinu cukru v krvi. Proto může sloužit jako podpůrný prostředek při cukrovce, jaterních chorobách a chorobách žaludečních a žlučníkových. V lidovém léčitelství je kopřiva známá jako prostředek močopudný (díky obsahu kyseliny křemičité), protikrvácivý, protirevmatický a protizánětlivý. Můžete ji vyzkoušet i při stavech únavy. Hodí se i na kožní onemocnění – ekzémy, akné a alergie. Mladé kopřivy posilují střevní činnosti (pozitivně ovlivňuje peristaltiku) a také ve střevech potlačují růst nežádoucí mikroflóry. Pomáhají také při chudokrevnosti, protože mají vliv na tvorbu červených krvinek – přímo povzbuzují činnost kostní dřeně. Látky obsažené v kopřivách mají kladný vliv na žlázy s vnitřní i vnější sekrecí a celkově podporují látkovou výměnu a trávení. To je důvodem obliby kopřiv jako součást jarních čisticích bylinných čajů, které mají pomoci zbavit tělo po zimě různých zplodin. Pití odvaru z kopřiv podporuje vyplavení močoviny a kyseliny močové z organismu. Při nedostatečném vyplavování kyseliny močové dochází například ke vzniku dny, kdy se krystalky kyseliny usazují v kloubech.

Víc informaci o blahodárném účinku kopřiv v odkazu

http://druido­va.mysteria.cz/STRAN­KY_BYLINKOVE/KOP­RIVA.htm

anonym

Výborně čistí krev a cévy. Čas od času si dopřát dvoutýdenní kúru je velmi rozumné.

anonym

Můžete získat železo a zvýšit využití vitamínů B. Jiný účel nebo prevence pitím nálevu z kopřivy není. Můžete pít bez omezení. Vyzkoušeno. Čarovné účinky kopřiv jsou vyvyšovány prodavači na Internetu.

badisko

no vse uz bylo receno …ale preventivne ho muzes tak vylit do zachoda ..zadne byline caje a bylinky obecne se nemaji pouzivat delsi dobu …

marci1

Na pročištění organismu, zvláště na jaře.

anonym

Jen chci doplnit správné odpovědi ostatních. Prodělala jsem zjara kopřivovou kůru. Všude kde jsem o kopřivách a jejich užívání něco vyčetla stálo, že se mají používat mladé kopřivy před vykvetením. Tedy teď je na ně asi už pozdě.