Tom.Noddy

Na jak velkou plochu by se vlezli všichni obyvatelé naší planety?

Doplňuji:
..neptal jsem se na postup, ale na konečné číslo. Každý to může spočítat jinak, proto jsem se ptal, kolik komu vyjde.

Nejlepší odpověď
fcoop

Až budeš mít volnou chvilku,změř si,kolik zabereš VE STOJE místa. To není složité.
Pak to vynásob odhadovaným počtem lidí na planetě.Zjisti si plochu pevnin.Porovnej.

Další odpovědi
Syd

Mně vyšlo 1329 km2 (počítala jsem podle židle 41×47cm na člověka)

Heretix

Pokud budeme uvažovat, že nejširší místo člověka jsou ramena a vezmeme průměrnou šířku (odhadem)50cm, vynásobíme to šířkou hrudníku odhadem 20 cm (dámy odpustí) vyjde nám plocha 1000 kubických centimetrů, což je rovný metr placu. Při šesti miliardách obyvatel, to dělá uctyhodných 6 000 kilometrů čtverečních :D