zvonisek

Na co všechno se dá uplatnit zdravotní a životní pojištění?

Dá se uplatnit i na sepsi, hospitalizaci…?

Nejlepší odpověď
Arne1

To je moc obecný dotaz. Pokud už nějaké máš, tak si prostuduj pečlivě smlouvu, tam je napsáno co všechno máš pojištěné.

Pokud o pojištění uvažuješ, tak příspěvek na hospitalizaci v nemocnici bývá jedním z mnoha připojištění. Vážné onemocnění taktéž, bývá tam několikaměsíční karenční doba (aby ses nepojistil na něco o čem už je známo že to máš). Je to na sezení s pojišťovacím poradcem, který je schopen ti ty pojmy vysvětlit a říct co má v jakém věku smysl.

Další odpovědi
ivzez

Zvonísku, už zase?

Povinné zdravotní pojištění pokrývá náklady na léčbu
či ošetření u lékaře, léky apod.

Ž ivotní pojištění bude pokrývat to,
co si kdo sjedná v pojistné smlouvě.

Každá pojišťovna má trochu jiné podmínky, u každé
může být mezi pojistné případy zahrnuto něco jiného.

Z výše uvedeného vyplývá, že odpověď na svou otázku
musíš hledat v uzavřených pojistných smlouvách a ve
všeobecných obchodních podmínkách „své“ pojišťovny.

[Nelze sem vypisovat podmínky všech pojišťoven.]

Dvorka88

Potřebuji si vyřídit životní pojištění, kvůli zajištění rodiny pro případ, že by se se mnou něco stalo. Do které pojišťovny zajít? Kde se vyplatí si ho zařídit?

Renikled

Ať budete vyřizovat jakékoliv pojištění, tak doporučuji se podívat na online srovnávač pojištění, kde si můžete najít nejvýhodnější nabídku a navíc si pojištění můžete komplet sjednat online, takže nemusíte ani nikam chodit a to je podle mého názoru taky velká výhoda.

Dvorka88

No něco málo jsem tady o tom už zaslechnul, ale nikdy jsem si teda úplně nedovedl představit, jak by to mělo fungovat? Můžete mi poradit? Jak to přesně teda myslíte?

Renikled

Ono asi úplně nejlepší bude, když se podíváte na online srovnávač pojištění Klik.cz, můžete si tam porovnat nabídky během pár kliknutí. Když se vám bude pak některá líbit, tak si můžete pojištění rovnou online sjednat přes ten srovnávač. Nabízí ale i případně možnost si pojištění sjednat po telefonu.

brazdarom19

Opravdu to záleží na tom, jak si nastavíte smlouvu. Životní pojištění může pokrývat spoustu věcí. Také ale hodně záleží na tom, u jaké pojišťovny si jej sjednáte. Ne všechny pojišťovny nabízí stejné podmínky. Sám teď sjednání životní pojistky zvažuji a vidím to tak, že si ji nejspíš sjednám tady: https://www.me­tlife.cz/indi­vidualni-pojisteni/zivotni-pojisteni/