dagry

Na co se používá „višňová mast“ ?? Máte s ní někdo zkušenost?

Nemůžu nikde nic pořádného najít.

Nejlepší odpověď
ReHu

Používá se, když rána hnisá nebo je zanícená. Nepoužívám ji často, ale už mi několikrát pomohla.
Doplňuji:
Někdy se nazývá – černá mast.

Další odpovědi
Miroslavst

Dagry, mám a používám. Je to perfektní mast.
A její název je višňovského balsám.
Smrdí jak bolavá noha, ale účinkuje.

stana73

Je dobrá na drobné poranění,jako hojící i dezinfekce.V lé­kárně by měli znát „višňák“.

iceT

Doktor mě dával višnovku loni na palec u nohy, měla jsem oteklý a citlivý kloub na prstě a pomohlo to, prý to byl zánět.
Vypadá nevábně, ale moc pěkně voní,ta mast.

pedol

Ten balzám u višní ani neležel. Z netu:
Višněvského balzám je silně vonící roztok xeroformu ve směsi ricinového oleje a peruánského balzámu. Používá se od roku 1927, otcem receptury je vojenský a experimentální chirurg Alexandr Vasiljevič Višněvskij (1874–1948). Mixtura se na jeho pokyn aplikovala na všechna střelná poranění. Drahý a nedostupný peruánský balzám byl za 2. světové války nahrazen březovým dehtem. Dnešní chirurgie přiložením balzámu na gázovém čtverci podporuje dozrávání furunklů. Dále se používá na hnisající, nehojící se rány.

nemocnýJ

Před léty jsem měl tenisový loket (žánět tíhového váčku),ruka byla oteklá až ke dlani,bolelo to a bylo to hodně nepříjemné.Jeden doktor mě léčil antibiotiky,druhý mě chtěl loket operovat.Nakonec jsem si ti mazal višnovou mastí a za tři dny byl zánět pryč.