Avatar uživatele
dagry

Na co se používá „višňová mast“ ?? Máte s ní někdo zkušenost?

Nemůžu nikde nic pořádného najít.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, Jahoda, bobánek před 4803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Používá se, když rána hnisá nebo je zanícená. Nepoužívám ji často, ale už mi několikrát pomohla.
Doplňuji:
Někdy se nazývá – černá mast.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Dagry, mám a používám. Je to perfektní mast.
A její název je višňovského balsám.
Smrdí jak bolavá noha, ale účinkuje.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
stana73

Je dobrá na drobné poranění,jako hojící i dezinfekce.V lé­kárně by měli znát „višňák“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Doktor mě dával višnovku loni na palec u nohy, měla jsem oteklý a citlivý kloub na prstě a pomohlo to, prý to byl zánět.
Vypadá nevábně, ale moc pěkně voní,ta mast.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pedol

Ten balzám u višní ani neležel. Z netu:
Višněvského balzám je silně vonící roztok xeroformu ve směsi ricinového oleje a peruánského balzámu. Používá se od roku 1927, otcem receptury je vojenský a experimentální chirurg Alexandr Vasiljevič Višněvskij (1874–1948). Mixtura se na jeho pokyn aplikovala na všechna střelná poranění. Drahý a nedostupný peruánský balzám byl za 2. světové války nahrazen březovým dehtem. Dnešní chirurgie přiložením balzámu na gázovém čtverci podporuje dozrávání furunklů. Dále se používá na hnisající, nehojící se rány.

před 2570 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nemocnýJ

Před léty jsem měl tenisový loket (žánět tíhového váčku),ruka byla oteklá až ke dlani,bolelo to a bylo to hodně nepříjemné.Jeden doktor mě léčil antibiotiky,druhý mě chtěl loket operovat.Nakonec jsem si ti mazal višnovou mastí a za tři dny byl zánět pryč.

před 4546 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek