flodur

Na co se používá?

Že se kořeněná vína METROPOL,CINZÁNO apod.používá jako aperitiv nebo snad i do míchaných nápojů ví z dospělých snad každý.Ale jaký máte názor na to že tyto vína někdo tzv.„chlastá“ jako pivo? Díky všem za váš jakýkoliv názor.

Nejlepší odpověď
zl@tk@

Ano jsou i tací mezi náma. Je to sorta lidí, která potřebuje alkohol v krvi a ne ten samotný požitek z vína jako takový.

Další odpovědi
karel4

nevím utrácení vína bud ho využít nebo sníst

barnajka

Jakýkoliv alkohol piju jenom svátečně. Nejsem z těch, co by si bez dvojky vína neuměli představit večer – alkohol prostě k životu ani nepotřebuju, ani mi dvakrát nechutná, ani mi nedělá moc dobře. Když už si ho teda nárazově dám, moc neřeším takovou tu gurmánskou etiketu, k čemu se jaký druh hodí a z jaké sklenice pít… Nazývejte to klidně barbarstvím, je mi to fuk :)
Přesto jsou věci, který i já považuju za křupanství: víno v kartonu, víno v pet lahvi, chlemtání přímo z flašky…a chlemtání bez záklopky, tj. že člověk nezná míru. Třeba zrovna to pivo se dá pít i na litry, ale víno by se mělo vychutnávat, chápat jako jakýsi obřad. Vyslopat lahev na jeden zátah, to je fakt trochu moc. Když už se pije, má se pít pro radost z pití, s požitkem…a ne s cílem co nejdřív se zpráskat a nevědět o sobě… To se pak nedivím, že se takový prostější člověk spokojí i s pseudo vínem 25Kč/2l :))
Pokud jde o to cinzano – my si doma čas od času děláme svoje vlastní, domácí: voda, rýže, koření, kvasnice, citron, cukr.
Není to špatný, ale mně jde tohle pitíčko až příliš moc do hlavy… a taky do tuku. Sladký je to fakt jak cumel :)