alex40

Na co mám nárok po pracovním ůraze a kde se to vyřizuje?např­.snížení společenského uplatnění,ztráta na důchod…

Odpovědi
arygnoc

vše vyřídite ve své zdravotní pojišťovně (u každé je to jiné).

slimaczek

Vznikl-li Vám pracovní úraz a tento jste oznámil zaměstnavateli, máte nárok na odškodnění. Náleží Vám odškodnění za vzniklou bolest a ztížení společenského uplatnění, náhrada ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti, náhrada ušlého výdělku po skončení pracovní neschopnosti, dále náhrada nákladů účelně vynaložených na léčení a věcná škoda, pokud vznikla. Odškodnění za pracovní úraz uplatňujte u zaměstnavatele, u kterého se Vám stal úraz a u kterého jste byl v době pracovního úrazu v pracovním poměru.
Pokud jste pojištěn proti úrazu můžete dále uplatňovat odškodnění u pojišťovny, u které jste pojištěn.