Avatar uživatele
ReHu

Myslíte, že tzv.romská ne/otázka je věcí toho kterého státu? Nebo že se do věci může či má plést i stát jiný, potažmo EU

Doplňuji:
Mám na mysli „separaci“. Byla o tom dnes diskuze v radiu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4967 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
HOMER

Já bych od EU očekával spíš roli nestranného pozorovatele,který dohlíží na zachování lidských práv (a samozdřejmě právních norem EU).
Vzpomeň na Čuňka,je to spíš otázka krajů..než se z toho stane mediální případ.Ale nevím co přesně je ta „romská otázka“.Podle mého není co řešit,když někdo něco „spáchá“ tak má jít sedět,jedno jakou má barvu.Setkal jsem se s „dobrými“ i „zlými“ lidmi a byli samozřejmě různobarevní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Nedávno jsem si se zájmem přečetl článek představitele původní větve „českých cigánů“ pana Holomka. Jeho názory byly vždy velmi objektivní a tentokrát rozebíral vnitřní problémy romské konunity. Mimo jiné zde zmiňuje skutečnost, že velká část dnešní populace romů pochází ze Slovenska a česká větev na ni pohlíží tak trochu s despektem a zatím tyto nově příchozí neabsorbovala. Stejný problém se nyní mezi původními romy a nově příchozími z Rumunska projevuje např. ve Francii nebo Itálii. Z toho je zřejmé, že tzv. romskou otázku nelze popsat několika větami a vyřešit jednorázovými akcemi. Vzpomeňme různé pokusy za komunistické éry, stály přece hodně peněž a dosažené výsledky cigánům veskrze spíše uškodily, nežli prospěly. Bez žádoucích vnitřních impulsů celého etnika iniciovaných romskou inteligencí se téměř s jistotou k lepšímu mnoho nezmění. Doufejme jen, že události po vstupu Bullharska a Rumunska do schengenského prostoru celou EU nezastihnou nepřipravenu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Predevsim by oni sami meli chtit a snazit se,ale proc by to delali,kdyz dostanou vsechno zadarmo.Chodi oveseni zlatem,vozi se v mercedesech a chtela bych videt jejich RP,pochybuju,ze je maji.
Nechapu,proc by se na skolach v budoucnu mela ucit romstina,jak jsem nedavno slysela ve zpravach.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Myslím si, že je to otázka pro ně samé. Jak žije člověk s tím, že je jeho komunita považovaná za méněcennou a každý se jí straní. Vzpomínám na ostudu po tzv. Sametové revoluci, kdy nám psali v Rakousku, Německu : Češi, nekraďte! a pod? Proč romové s tím nemají problém sami před sebou a navíc, když jsou ve většině případů velice věříci? Toť otazka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Je to věcí lidí a potom to ostatní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek