JežíšKristus

Myslíte, že si premiér Babiš po volbách ještě více došlápne na důchodce?

Nedávno jsem tu psal (dle počtu odpovědí populární) otázku, zda by se měly kompletně zrušit důchody. Dřívější generace zapříčinily socialismus a totalitu, normalizaci, privatizační rozkrádačky. Výborná práce. A za takovou práci ještě drze požadují nějakou odměnu? Kdyby se stát řídil jako firma, tak jsou takový zaměstnanci okamžitě ve výpovědní lhůtě.

Premiér Babiš si nulový přínos důchodců pro společnost uvědomuje, a tak si na ně došlápl.

„Vládnoucí strany hnutí ANO a sociální demokracie se každý rok předhánějí, kdo seniorům nabídne vyšší penzi. Výsledek je pak ministry prezentován jako jejich úspěch. V posledních letech se sice důchody zvyšovaly o zhruba 900 korun každým rokem, přesto však v porovnání za vlády Miroslava Kalouska berou reálně méně. Tehdy totiž dostávali senioři 42 a někdy až 44 procent průměrného platu. V současné době však tato výše činí 39,8 procenta.“
Zdroj: https://echo2­4.cz/a/StKPG/­babis-se-nedotahl-na-uhlavniho-nepritele-duchodci-budou-stale-brat-mene-nez-za-kalouska

Jasně, dostanou zase přidáno (dle zákona), ale těžko dosáhnou na 44 % jako za Kalouska. ANO trvale snižuje příjmy důchodcům, možná, že se dostanou i na 35 %. A někteří si budou i přesto myslet, že dostali víc peněz, takže se mají lépe 😁

„Výsledkem změny daní je tak absurdní situace, kdy zatímco zbytek Evropy v covidové krizi pomáhal především chudým a rodinám, čeští poslanci odhlasovali změnu daní, která chudým přinesla maximálně stokoruny a bohatým zaměstnancům přihodí i 50 tisíc ročně.“
Zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/kdo-zaplati-po-volbach-rozpoctovy-mejdan-chudi/r~24eee2c0fe­a311eb878fac1f6b220e­e8/

Takže důchodcům se ubere a nám se přidá víc! 🙂 Rozhodně volím ANO, nechci aby nějaké ty koalice tento systém měnily. Za mě je to takhle super. 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Nevíš co píšeš!

Další odpovědi
Alesh

Však to dělá dobře a pitomci ho ještě volí! 🙂

Marty Koller

Já Ano rozhodně volit nebudu lidé se prostě nepoučí o tom jaký je Babiš zloděj, a důchodci ho volí nejvíc

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.