Midas

Myslíte, že pokud by došlo k válce, tak by byla použita i jaderná síla?

Kdyby vypukla světová válka nebo by nastala válka mezi některými dvěmi velmocemi, jak pravděpodoboné je, že by byly použity i jaderné zbraně?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nemyslím si to. Možná by po nich sáhlo prasátko Kim. Mezi USA a SSSR to někdy pořádně jiskřilo, ale nakonec jaderné zbraně zůstaly pouze v zastrašující roli. Dokonce ani Hitler nikdy nepoužil tehdy známé ZHN – chemické a biologické.

Další odpovědi
ElonMusk

Nejspíše ne. Války mezi velmocemi dnes a denně probíhají, jen k těmto účelům velmoce využívají jiné, zástupné státy. Dnes asi nejviditelnější proxy válkou je Sýrie. Vedle proxy válek probíhá digitální válka řízená z ruské Agentury pro výzkum internetu, která šíří dezinformace a hoaxy, v rámci širšího schématu ruské ideologické subverze (blíže viz články na téma “ soviet ideological subversion”, jsou jich tisíce od renomovaných institucí).

ten který je

O tom nepochybuj.Stát který by byl napaden masivním útokem,při kterém by hrozilo jeho totální zničení,by takovou zbraň použil.

anonym

Válka mezi USA a Ruskem je nereálná. Dnes jsou jiné výzvy a jiní hráči.

mosoj

Bláhové řeči. Zcela určitě a inned!

Rokio

Je to vyloučené. Kdyby k tomu došlo, země by byla poté zničena minimálně pětkrát. Myslím si, že by země ani nestačily použít všechny své jaderné zbraně.

Jediný vládce, který by toho byl schopen, je podle mě diktátor Kim Čong Un.

Kryšpín

Záleží jak je to zajištěno v USA běhal za presidentem lokaj s kufříkem a červeným tlačítkem v SSSR to záleželo na jednom oficíru.
24.1.1961 bombardér B52 nad Karolinou utržené křídlo na zem spadly dvě atom. bomby, které zmírnil pád vys. stromů u jedné došlo odjištění šesti pojistek ze sedmi, druhá byla aktivována proč nevybuchla je záhada, mohl tam být záliv. Rok 1962 Karibská krize. Rok 1974 u skotských břehů se srazila americká a sovětská ponorka s jad. zbran.
26.9.83 sov. systémy ohlásily že USA vypálily jaderné střely na Sov. svaz, plk. Petrov viděl jsem že střely míří na nás, alarm hlásil další střela další střela, siréna houká nebezpečí odvetný úder, plk zachoval klid, zkoumal systém zjistil narušení počítačů sluneční aktivitou a nahlásil rake´tákům planý poplach – zachránil svět.
Sovětské systémy měly zničit záp. Německo, Francii celou Anglii a 40% území USA.
Sověti si nechtěli přiznat nedokonalé zajištění plk. Petrov byl vyhozen, ztratil rodinu a byl umlčen.

Midas

Žádná válka není vůbec nereálná. A to jak se vedou války-neválky vím. Vedou se i nepřímé studené války, obchodní a ekonomické, hlavně pomocí zasteašování, dohod, sankcí, protekcí atd. atd. tedy bez přímého použití vojenských sil. ALE proto se ptám, jak moc je pravděpodobné, že budou použity i jaderné zbraně, když DOJDE k té skutečné válce.

Válka mezi USA a Ruskem stejně jako mezi jinými ostatními velmocemi nebo státy není vůbec nereálná. Možná teď aktuálně nejsou mezi některými z nich pravděpodobné, neznamená to však, že jsou nemožné nebo že by v příštích pár letech letech nemohly nastat.

Osobně si nemyslím, že jediný, kdo by se snížil k tomu je použít, by byl Kim – u něj je to sice hodně pravděpodobné ale není jediný. I USA a Rusko by vklidu mohly a taky by záleželo, kdo konkrétně by tam byl ve vedení, pak i Čína a vlastně to jde říct snad o každém státě disponujícím těmito zbraněmi i u těch, které je (zatím) ani nemají – třeba Sýrie (Asad), Turecko (Erdogan), aj. A vůbec u diktatur je to téměř samořejmostí, že by je použili.