zzzlatokopka

Myslíte, že montují „kazítka“ všichni výrobci?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/367944-slovensti-poslanci-chteji-zakazat-kazitka-ktera-pry-zamerne-nici-spotrebice-po-zaruce.html

Výrobek jaké značky se vám hned po záruce pokazil?

Já si koupila mixer ETA, ale vydržel přesně 2 roky:-(((
Teď používám mixer taky značky ETA, jenže ten je po babičce a je starý cca 20 let, funguje pořád:-)))

Také konvice ETA odešla asi po třech letech:-((( Asi mám u Ety smůlu na špatné kusy, nebo žeby ta kazítka???

Všem předem děkuji za odpovědi:-)
Doplňuji:
Vyhlížím pro mamku k narozkám sušičku, mám v plánu Beko-DPU8360× jako na jedinou na ni výrobce dává záruku 5 let, ostatní mají jen dvouletou.

Myslíte, že zde budou kazítka nastavená na delší čas? Zamlouvá se mi hlavně pro tu zdarma delší záruku:-)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano montují se, u nás se jim říká kurvítko. A mimochodem, je to ta jedna věc, pokud si výrobek opravuješ sama a vše tam máš namontované a stejně ti jedna věc zbyde-to je právě to kurvítko :D

Další odpovědi
gecco

Shodou okolností taky mixer – Bosh, 3 dny po záruce se z něj zakouřilo…
😉
A momentálně už eviduju čtyři 2,5" HD z WD serie Blue – všechny odešly během několika týdnů po záruce (naštěstí ani jeden z těch notesů nebyl můj).

Doplňuji:
Tu sušičku neznám – ale na Beko slýchám poslední dobou samou chválu – tak snad oprávněně…
😉

briketka10

moje drahá a milovaná mikrovlnka mám ji naštěstí
ještě 1 rok v záruce a když nepůjde opravit, tak nevím
už se neprodává, griluje, crispuje, má konvekční pečení
a samo, že ještě ohřívá chjo chjo :((

https://www.al­za.cz/sharp-r-842in-d487713.htm?kam­pan=adw2_vare­ni_mikrovlnne-trouby-produkty&gclid=CI­yat8fkj8UCFUoC­wwodAJ4ApA#al­ternativy

Luxx

osobně věřím, že kazítka se montují kam to jde..
tady je o nich pěkný článek :D http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Kurv%C3%AD­tko
Doplňuji:
a kdo nezná necyklopedii, tak ať to čte s rezervou… :)

lexx

V každém výrobku od kafemlejnku až počítač je instalováno ono pověstné „kurvítko“ s cílem zajistit si odbyt dalších a dalších výrobků, jinak nebude obrat, zaměstnanost a manažerské odměny…a vůl zákazník kupuje a kupuje a platí a platí…

anonym

Dnes všichni,ať už jde o dokupování sáčků na vysavače,nebo o krupiéry v casinu co spinují kuličku v ruletě,všeci jsou vypočítaví na „akorát“,boty a co já vím,tak je to se vším.

McArthur

Prakticky je to ve všem od propisky po auto. Někdy je to přímo součástka odpočítávající životní cyklus výrobku, jindy se technici zapotili a našli takový materiál, který vydrží přesně požadovanou dobu plus drobnou rezervu.

bolak

Já myslím že je to blbost, přece když si koupíš třeba konvici Sencor a ona ti pochcípá pár dní po záruce, tak první věc na kterou budeš pamatovat při koupi nové konvice bude ta, že už nikdy nebudeš kupovat značku Sencor, protože má kurvítka a vydrží jen do záruky. Tudíž dávat kurvítka do přístrojů by se výrobci nevyplatilo, protože by ta značka do pár let skončila.

Mně taky přístroj ztroskotal cca 2 měsíce po záruce, ale dle mého názoru je to spíš tím, že lidé co to vyrobili byli neschopní. Říkám tomu „syndrom: zlaté české pracičky“.

Drap

Všichni ne, ale dost velká část. Většina výrobků z Asie podobné současti má.

GM

Mám mixér – robot ETA 35 let, pořád funguje, hodně peču tak s ním často dělám a přestože mám 2 roboty nově modernější, mám tenhle nejraději. Letos jsem si koupila zase Etu, protože po těch letech si ho zasloužím, celokovový za 10 tis. a doufám, že mi bude fungovat dalších 30 let = do smrti. Mikrovlnku mám 16 let, pěkně velká, takové se už dnes nedělají a žehličku Philips napařovací 19 let. S kazítky nemám zkušenosti, i automatickou pračku mám za ty roky teprve druhou a elektrický sporák třetí. Ledničku Whirpool mám 19 let – bez opravy, pořád funguje, ale teď předělávám kuchyň, tak jsem si objednala novou vestavnou stejné značky.
Doplňuji:
Na ten nový robot mám záruku 10 let.

ten který je

Myslím si že ne.Mám televizi JVC deset let a nic,mobil čtyři roky,pračku přes deset let a vše v pohodě.Je to snad od vyrobeného kusu.To spíše někteří muži nebo ženy mají v sobě nějaké to kurvítko.;-) DDD

marek953

Všichni určitě ne. Některé věci jsou tak laciné, že se rozbijí spolehlivě sami. Příkladem můžou být set top boxy, které často odcházejí kvůli poškozeným elektrolytickým kondenzátorům. To poškození kondenzátorů vychází z jejich fyzikálních/che­mických vlastností a není záměrně vytvořené. Výrobce by tam mohl dát kvalitnější kondenzátory, ale to by ho stálo více peněz. To by mu ale snížilo zisk a to výrobce nechce. Tímto vznikne kurvítko úplně přirozeně bez jakéhokoliv záměru.

Na druhou stranu jsem v našem elektrickém grilu našel součástku, která tam byla „navíc“ a po čase způsobila jeho nefunkčnost. Jednalo se o tepelnou pojistku, která se časem poškodila a proto nešlo gril vůbec zapnout. Ano, mohlo se jednat o bezpečnostní opatření, aby se zapomenutý zapnutý gril sám vypnul a nedošlo k požáru. Nicméně umístění této pojistky tomu moc nenapovídalo. Byla v dost daleko od zdroje tepla a myslím, že v případě jejího zahřátí už by bylo na nějakou „záchranu“ pozdě. Ale těžko soudit.
Doplňuji:
Ještě doplním, že u těch set top boxů se ty kondenzátory poškodí zdrojem tepla. Proč je výrobce dává ke zdroji tepla? Protože tím zdrojem tepla je stabilizátor napětí a ty kondenzátory, z hlediska elektrického návrhu, musí být co nejblíže u něj. To vám řekne každý dobrý návrhář.

Určitě jde elektroniku navrhnout tak, aby vydržela „všechno“. Dělá se to tak u zařízení, na kterých závisí život. Příkladem může být například zabezpečovací systém na železnici. Jenže to stojí peníze a to obyčejný spotřebitel nechce.

Myslím, že se dá říct, že většina výrobců přímo neusiluje o snížení životnosti. Zároveň ale nedělají vůbec nic pro její zvýšení, protože by je to stálo peníze.

suaeda

Ano tzv. „kurvítka“ se montují prakticky do všeho. Cílem je aby si spotřebitel musel koupit po uplynutí záruční lhůty nový spotřebič. Pro zajímavost uvádím, že v práci nám postupně odešly po několika měsících úplně stejným způsobem 2 varné konvice. Konvice se používají několikrát za den a tak nevydržely ani dva roky. Podle mého názoru je proveden určitě nejen výzkum, ale i testy jak dlouho v tomto případě oslabená součástka (kurvítko) vydrží. Člověka naštve, že musí znovu jít do obchodu a kupovat nové věci a je mu přitom vnucováno, že jde o nový kvalitnější výrobek. Příklad je v nových mobilech. Všimli jste si jak jsou neustále chrleny nové řady, přitom se nový typ mobilu moc neliší od předchozího. O rychlou výměnu zboží jde nejen výrobcům, ale hlavně šéfům monopolních společností. Cílem je zisk.
Závěrem napíši co mi na tom nejvíc štve. Jak si nefunkčními krámy sviníme planetu. Podívejte se někdy ke skládkám, jak se rychle plní a ne všechny vyhozené nefunkční výrobky jsou vidět. A slovo recyklace je z velké části zatím jen podvod. Chudáci naše další generace, které budou žít po nás.

Šidlo

osobne si myslím, že mnohí výrobcovia proste a skrátka na akúkoľvek kvalitu kašlú…dôsledok= áno, predajú veľa, menej kvalitného tovaru

ono úmyselné kazítka takmer vôbec netreba (o.k. nie som technický typ, skôr naopak, ale vyvodzujem z prípravy potravín) stačí nekvalitné súčiastky z nekvalitných materiáloch, montované nekvalifikovanou pracovnou silou na starých strojoch.....mys­lím, že sa chápeme

ono také kazítko potrebuje dizajn a konštruktérsky um, teda nadprácu…nekvalita potrebuje podprácu

led

Nie všade sa montujú „kazítka“, príliš to zovšeobecňujete. Jestvujú firmy, dovolím si povedať aj v ČR, ktoré si tento spôsob kazenia kvality svojej práce nedovolia.
Kazítka montujú hlavne nadnárodné veľkofirmy a spoločenstvá, ktoré pri rádovo stámiliónovych až miliardových nákladoch na neustálu výrobu nemôžu dovoliť vyrábať na sklad. Jednoduchá ekonomika začarovaného kruhu, ak nebudem mať odbyt na svoju výrobu musím zavrieť výrobu. Ak ale mám stále nové výrobky, musím zabezpečiť aby ich aj spotrebiteľ kupoval. Určím životnosť výrobku, či už fyzickú (aj pomocou „kazítiek“), alebo morálnu, technologickú (uvoľním vývojovo neukončený výrobok, aj software), neustále inovujem a cez reklamu vplývam na spotrebiteľa o dôležitosti nového výrobku. Peknými sociálnymi rečami pritom ubezpečujem svet, že mi nejde o zisk, ale o prácu pre ľudí…

pusinka50

Mám všechny el. spotřebiče už dost let a nechci to zakřiknout, ale zatím „drží“. Na tu 5-ti letou záruku bych asi moc nespoléhala. Koupila jsem jednou video nahrávač s CD přehrávačem zn. Thomson, záruka 5 let a on se přesně po 5 letech a 2 měsících rozsypal.

JohankaDl

Pořiď si gril od Weberu ( http://www.gri­lovani.cz/gri­ly-weber/plynove-grily-weber/ ) a problém mít nebudeš, můžu zaručit za naši rodinu :)