Avatar uživatele
Kepler

Myslíte, že mě pustí do letadla s multifunkčním nožíkem?

Nožík sám má délku čepele 60 mm, jinak je tam asi tucet dalších nástrojů. Ještě nevím, s jakou společností poletím, takže jejich podmínky neznám.

Zajímavá 0 před 1082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nassin

Do letadla snad nepustí i s nožíkem z plastu. Nevím podrobnosti, protože jsem letadlem neletěl, jen Čmelákem a to jsem byl i podnapilý, protože s čistou hlavou bych do toho křápu nesedl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Ne, nepustí Tě s tím na palubu. Pokud to dáš do kufru k odbavení, mělo by té být OK.

A ještě bacha: Obvykle není žádná možnost si to později vyzvednout, nebo nechat poslat. Zkrátka buď půjdeš domů, nebo to na místě vyhodí.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Pokud chceš o něj téměř s určitostí přijít, tak to zkus. Ulož jej do kufru a vše bude v poho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Velmi pravděpodobně neprojdeš bezpečnostní kontrolou na letišti. Zajímavé je, že v business class nevadí kovové jídelní nože ani sklo, jímž by šlo kdekoho ohrozit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ze zkušenosti poradím. Letěli jsme z Mallorky rodinka a švagrovi zapípala taška, protože tam jeho žena nechala dýku. Tak mu to sebrali. Chvíli jsme čekali na letadlo a pak mu došlo, že nedostal potvrzení o odebrání věci. Tak jsme tam šli za tím úředníkem a probíhala diskuse, aby dal potvrzení o odebrání věci, a nač to potřebuje. No po pěti minutách vrátil švagrovi ten nůž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Nepustí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mezinárodní předpisy hovoří jasně: cestující si na palubu nesmí vzít zbraně, střelivo, nože nebo další bodné a sečné předměty ani jakékoliv hračky, které se reálným zbraním podobají. 🙂

https://www.le­tuska.cz/maga­zin/prakticke-informace/s-kterymi-predmety-vas-do-letadla-nepusti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava