annas

Myslíte, že listopadový čas mlh má své kouzlo nejen v pohádce? Komu patří tato slova: "Mlha přede mnou, mlha za mnou?

  1. Věříte pranostice? „Když napadne sníh na zelené listí, bude velice tuhá zima“?
  2. Potvrdilo se s nástupem listopadu, že „na začátku listopadu teplo se zimou hádá“?

--

Pranostiky z bodu 1 a 2 jsou tajenky křížovek ze staršího časopisu Katka „Nejlepší křížovky pro celou rodinu.“

Foto
https://pixaba­y.com/cs/pozad%C3%AD-na-podzim-krajina-les-2887350/

Nejlepší odpověď
Drap

Mlha přede mnou, mlha za mnou, jak kdyby Popelka promluvila.Když napadne sníh na zelené listí bude tuhá zima. Věřím této pranostice. Sice už to tady několik let nebylo , ale pokud se tak stane bývá zima dlouhá a většinou i několikadenní velké mrazy.
Na začátku listopadu teplo se zimou hádá , myslím, že letos se zcela potvrdilo. Chladné nevlídné dny se střídaly s dny teplými a zalitými sluncem. Třeba včera a dnes to alespoň u nás jsou velké rozdíly.
Listopadový čas mlh nepatří jen do pohádky. Mám rád ty pěkné podzimní dny , zalité sluncem, stráně a kopce okolo nás mají snad tisíce barev. Pokud si člověk přistane, tak v dolinách mlha, vše zahalené ale pokud vystoupá výše, vše zalité sluncem a teplé barvy podzimu na každém kroku. Pokud ještě k tomu rostou nějaké hřiby, nemá procházka takovou krajinou jedinou chybu.
Listopad však je měsícem nostalgie , vzpomínek, padajícího listí , šustícího pod kroky.

Další odpovědi
Kepler

Mám dojem, že to je nějaké pohádkové zaklínadlo, snad od B. Němcové. Pranostikám velký význam nepřikládám, někdy se předpověď splní, jindy ne. Ale mlha pro mně vždy měla určité kouzlo, zvláště v dětství – připadala mi tajemná. Jednou jsem šel kolem pařezové chaloupky a padla mlha tak hustá, že by se dala krájet. Zabloudil jsem, i když jsem znal okolí jako svoje boty.

Lukes888

Ano listopad má své kouzlo. Ale k ostatním zněním otázky nechápu, co tím chtěl básník říct.
Jěště bych doplnil : Listopadové mlhy, připomínají atmosféru seriálu : ,,30 případů majora Zemana".

Emefej

Rád bych jako vždy moudře odpověděl, ale přiznám se, že jsem nepochopil, v čem tkví meritum dotazu.