Avatar uživatele
df

Myslíte, že každá naše buňka nebo i všechny jiné buňky v našem okolí obsahují duši?

Buňka – základní stavebni kámen všeho

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Disraeli před 918 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Nevím, ale řekl bych, že duše je ve všem, takže spíše ano. Ale myslím to tak, že třeba jedna duše zahrnuje celý ten jeden objekt a proniká do všech částí. Neřekl bych, že přímo každá buňka = jedna duše. Věřím spíš, že jen organismy mají SVOU duši.
U nehmotných věcí (záleží podle hustoty) se to ani nedá brát jednotně (není jak) a navíc každým dělením předmětu (rozpadem) by se rozpadaly/dělily i duše, to by taky znamenalo, že nejsou nesmrtelné nebo nějak trvanlivější, než hmota/látka, jen čistě (nějaká) energie.
Jedna komplexní duše, dělící se/skládající se z dalších (protože jsem zastánce Jednoty, která se dělí/rozdělují). Věřím i že jeden člověk má více duší (respektive též jedna komplexní duše, která má více částí… věřím v reinkarnaci, i když jsem dřívě nevěřil. Dost mě ovlivnila Monroeova astrální trilogie. Beru to tak, že jedna bytost má jednu duši, ale JEJÍ minulé, či budoucí životy mají taky svou duši a všechny takové suše/dílky jsou součástí jedné „hlavní“ duše :D Ty bytosti jsou a zároveň nejsou stejnou duší, když to tak řeknu). Takže když to trochu upravím, tak bych spíš řekl, že esixtence je ejdna komplexní duše, která se skládá z dalších komplexních duší (tedy, že i ty se dále dělí – nebo mohou dělit).

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nemyslím, a ty?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Buňka není základní kámen – dokonce ani atom ( i když název vznikl z átomos – nedělitelný), fyzikálně můžeme jít ještě dál.
Zároveń duše jak známo je věc nehmotná …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Když píšu ve všem, tak jsem tím myslel i neživené předměty/objek­ty/látky, ale ne v tom smyslu, že mají svou duši, ale že jsou součástí komplexní duše – neheldě na to jak se fyzicky vyvíjejí nebo dělí a mění.
Co se týká těch komplexních duší „jedné“ bytosti/osoby, tak ty jsou pochopitelně utvářené/formované navzdory nebo napříč časem. A každý ten díl má své vědomí – než přímo svou duši, jedna duše, která má několi separátních zkušeností a vlastností.

Avatar uživatele
df

Quentosi, ty jsi tady prospěšný asi jako moucha v prasečáku

Avatar uživatele
df

Nevim, ale ja odpověď najdu

Nový příspěvek