_Bůh_

Myslíte, že je (spolu)vlastníkem společnosti osoba, která obdrží více než 25 % podílu na zisku?

Podle vládní koalice je vlastníkem společnosti ten, kdo z ní získává zisky. Podle politiků z hnutí ANO tomu tak není. Proto si přejí změnu zákona, jinak pro Českou republiku zablokují 180 miliard Kč z EU do Národního fondu obnovy.
Líbilo by se vám získávat podíl na zisku, a nebýt v žádné společnosti? Jedná se o kouzelnický trik Davida Copperfielda nebo o český právní řád? Dovolili byste si jako politik zablokovat 180 miliard Kč určených pro Čechy? Máme peněz dost, a více už nepotřebujeme? Raději, ať je pošlou do Německa, kde se musejí starat o syrské uprchlíky? A co na to Jan Tleskač?

Zdroj: viz foto

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Kazatel

Ano

Je třeba říct, ze kterého zákona je to vytrženo, o tom kdo je vlastník/spolu­vlastník asi není pochyb i když má třeba jen 1% podílu na společnosti.

Toto bude patrně něco ze zákona o střetu zájmů, či možnosti čerpání dotací, apod., i když to na první pohled nevypadá, Andy Čerpač majetkovou strukturu svého jmění určitě zaonačil tak, aby mu právě vypuštění tohoto bodu pomohlo k prosazení svých soukromých zájmů a vlastně se vůbec nevztahovalo na svěřenské fondy, ze kterých má podíl na jiných vlastních zdrojích, či profit třeba až po jejich likvidaci.