Gus_Fring

Myslíte, že filmová série Jamesa Bonda je „nekonečná“?

Samozřejmě, všechno má svůj konec, tedy v době, kdy lidstvo vymře, tak další film nevyjde… :D

Ale za předpokladu, že vše půjde v následujících 100 letech v klidu, nečekají nás žádná další pandemie, světová válka apod. a další filmy budou umožněny, dočkáme se průběžného pokračování série po celých např. 100 let? Co si o tom myslíte?

Děkuji.

Odpovědi
Alesh

Myslím, že ho nakonec zku*ví tak, že už na to nebude chtít nikdo koukat. Už jsem zaslechl nápady (nevím, nakolik byly myšleny vážně), že nový Bond bude žena. Pokud Bond nebude charismatický běloch, myslím že už to pak nebude Bond, ale jen cosi s jeho jménem. Tím to ale určitě zabijou, i kdyby točili další díly, sledovanost půjde nepochybně do pr…

Kelt

Pokud bude o tyto filmy zájem a bude to přinášet zisk, tak se to bude točit dál. Jenomže dnes se ozývají takoví, kteří hledají ve všem útok na rasu, na jiné pohlaví a pod. A stačí, když tam něco takového najdou a filmy se nebudou otáčet. Podívej se, co vadilo komunistům a co se píše dneska o nějakých filmech.

Emefej

Bond, James Bond jako heterosexuální bílý muž nemá v dnešní době šanci. Příští Bond bude lesbická Eskymačka muslimského vyznání, nebo něco hodně podobného.

led

Pokiaľ budú protichodné politické zriadenia, filmy a hrdinný „James Bond“ (nezáleží na pohlaví, farbe a veku) bude mať stále prípady. Ľudská naivita je bezodná.

Pepa25

Asi ano. Ztělesňuje archetyp kladného hrdiny, který vyřídí všechny padouchy (na rozdíl od Supermana pomocí špionážních metod). Dokud budou existovat padouši, bude mít co dělat 😉

elkon

Na to je úplně jednoduchá odpověď. Stačí si spočítat knihy Yana Fleminga, které o Bondovi pojednávají a pak čekat, zda se někdo chopí napsání scénáře pro film.

Gus_Fring

Bond je a bude Brit, běloch, hnědovlasý a vysoký. Byla by hloupost to měnit.

Ale to, že v budoucnu má hrát Bonda černoška je špatně vyložené. Tato herečka má hrát 007 (což je označení) nikoliv osobu Jamese Bonda. Jen prostě její filmový charakter převezme Jamesovi krycí označení.

Pepa25

Alesh> proč by Bond musel být běloch? Svést bond girl a pracovat jako špión Jejího Veličenstva by jistě zvládl i černoch nebo člověk asijského původu, ne?

Alesh

Může to být třeba i sádrovej trpaslík, pokud to tak autor napíše. 😉

iceT

To jistě ano, ale právě proto, že je to tak zažité, se mohou ozývat trotli, že se dává přednost jednomu archetypu, a je třeba dát prostor i jiným rasám a pohlavím. Už se nelíbilo, že strážce Bifröstu je ve filmech o Thorovi černý, teď se uvažuje o černé malé mořské víle i o černé víle Zvonilce. Jako osobně mě je to jedno, ať jsou třeba modří a fialoví, ale myslím, že někdy by se některé věci měly nechat jak jsou.