Avatar uživatele
Zlatý

Myslíte si, že současné globální oteplování Země je skutečně výsledkem činností člověka?

Já bych si důležitostí člověka až tak moc jistý nebyl. Sice to koresponduje s nástupem industrializace, ale to může být taky nepodstatné. Od kdy je měřen energetický výkon Slunce? Proč se střídají doby ledové s těmi obdobími teplými? Přitom o nějakém člověku Země ještě ani nic netušila...

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ono to bude tak nějak... částečně... Dle mého skromného soudu v tom člověk rozhodně nebude sám... Ale míru přispění člověka už odhadnout neumím. Na to nejsem dostatečně fundovaný...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Myslím, že ne. Respektive podíl lidské činnosti je nepatrný a sám o sobě by žádnou změnu nezpůsobil.


Avatar uživatele
Zlatý

Činnosť človeka je jedným z veľa prvkov ovplyvňujúcich život na Zemi a jej geotermálny vývoj.

Predstavte si to laicky: Ak položíte ruku na sneh, začne sa okolo nej sneh sčasti topiť, ale nemá to vplyv na sneh okolo... aj keď podľa "Teórie chaosu" a autorov sci-fi, toto môže spôsobiť následný kolaps vo Vesmíre


Avatar uživatele
Zlatý

Nejsem si jistá, ale v článku Aeronetu se píše:
...
Globální válka o přežití: Termonukleární výkon naší hvězdy vzroste do roku 2060 o více jak 50% a na Marsu roztávají polární ledovce! Velké části Anglie a Ruska se ocitnou pod vodou, v Rusku dojde k zatopení ropných nalezišť a začne chybět pitná voda! Člověk a světový průmysl nevyprodukuje ani z 10% tolik emisí skleníkových plynů, co ročně do atmosféry a mořské vody vychrlí sopky v podobě oxidu uhličitého! Bílý muž přežije pouze na jiné planetě, v podzemí nebo v singularitě!
I kdyby člověk přestal vypouštět CO2 ze své průmyslové činnosti, nedokáže zastavit činnost sopek na této planetě. Přísně utajovaná pravda a tajemství, že člověk nedokáže oteplování planety zastavit, protože jeho činnost není příčinou oteplování, je najednou venku. A tato pravda způsobuje mezi světovými elitami paniku. Naprostou paniku, jakou si ani nedokážete představit.
...
https://aeronet.cz/…


Avatar uživatele
Pokročilý

Clovek tomu mozna pomaha, ale ze by se delo vyhradne kvuli lidske cinnosti, to si nemyslim.


Avatar uživatele
Bronzový

Možná ze ne člověk, ale globální Big Business je ten, kdo celosvětové drancuje a ničí jakoukoliv přírodní rovnováhu. Mali lidičky to mají zaplatit?


Avatar uživatele
Registrovaný

Myslím že mnohem mnohem větší vliv má vzájemná pozice Země a Slunce. Jenže s tím toho lidstvo moc nenadělá, tudíž se z toho nedají dojit peníze....a o tom to bohužel vždycky je.
Zkuste si dohledat práci Ing. Ivanky Charvátové, která, ač věhlasná astronomka (CSc), je za svůj objev bojkotovaná všemi mainstremovými medii. Protože objevila možnou souvislost SIM (Solar Intertial Motion) na klimatickou proměnlivost. Její výpočty souhlasí např. s dlouhodobými minimy ve sluneční aktivitě jako bylo např. minimum Wolfovo (1270-1350), Spörerovo (~1430-1520), Maunderovo (~1620-1710) nebo Daltonovo (~1790-1840). A také jako jediná správně předpověděla hodnoty 23. Slunečního cyklu, což podle mne dost potvrzuje správnost její teorie.

Zdroj: http://www.osel.cz/5708-za-kli matickymi-zmenami-muze-byt-poh yb-slunce.html

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

Keplere a Brblale
Taky tomu aeronetu nevěřím! Vím, že je to kravina,
ale čte to jeden můj kámoš a věří těm blbostem.
Tak jako jedna moje kamarádka mi posílá e-mailem
samé andělíčky a pošli je 5 lidem a vrátí se ti "třeba"
štěstí atd. Samý hovadiny. Mažu je.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

briketko, zdroj je pofiderný. sopečná činnost od začátku existence pĺanety Země v globále jen klesá. A vzrůst výkonu Slunce o 50% za 40 let je naprostá blbost. Není to fyzikálně možné a nikdy se to za posledních 5 mld. let nestalo. Stačí jen několikaprocentní výkyv...

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Až teď jsem se prokousal alespoň do poloviny článku v tom odkazu a jsem doopravdy zděšen. Ani jeden odkaz pro podporu jeho šílených tvrzení. navíc jde o čistokrevného rasistu! Navíc nevzděleného blbečka. Asi by si rozuměl s Ádou H.

Avatar uživatele
Pokročilý

Brblal

Já jen nechápu, jak může někdo citovat z aeronetu, vždyť tam píší samé nesmysly, myslel jsem že se s tím nesetkám zrovna tady na odpovedi!

Čekal jsem info o 11 letém cyklu sluneční činnosti a místo toho najdu odkaz na aeronet, jsem znechucen...

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4520
Zlatý Kepler 2315
Zlatý Drap 1899
Zlatý quentos 1654
Zlatý mosoj 1553
Zlatý marci1 1018
Zlatý led 1016
Zlatý Edison 753
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.