Kepler

Myslíte si, že současné globální oteplování Země je skutečně výsledkem činností člověka?

Já bych si důležitostí člověka až tak moc jistý nebyl. Sice to koresponduje s nástupem industrializace, ale to může být taky nepodstatné. Od kdy je měřen energetický výkon Slunce? Proč se střídají doby ledové s těmi obdobími teplými? Přitom o nějakém člověku Země ještě ani nic netušila…

Nejlepší odpověď
Edison

Ono to bude tak nějak… částečně… Dle mého skromného soudu v tom člověk rozhodně nebude sám… Ale míru přispění člověka už odhadnout neumím. Na to nejsem dostatečně fundovaný…

Další odpovědi
dubraro

Myslím, že ne. Respektive podíl lidské činnosti je nepatrný a sám o sobě by žádnou změnu nezpůsobil.

led

Činnosť človeka je jedným z veľa prvkov ovplyvňujúcich život na Zemi a jej geotermálny vývoj.

Predstavte si to laicky: Ak položíte ruku na sneh, začne sa okolo nej sneh sčasti topiť, ale nemá to vplyv na sneh okolo… aj keď podľa „Teórie chaosu“ a autorov sci-fi, toto môže spôsobiť následný kolaps vo Vesmíre

briketka10

Nejsem si jistá, ale v článku Aeronetu se píše:

Globální válka o přežití: Termonukleární výkon naší hvězdy vzroste do roku 2060 o více jak 50% a na Marsu roztávají polární ledovce! Velké části Anglie a Ruska se ocitnou pod vodou, v Rusku dojde k zatopení ropných nalezišť a začne chybět pitná voda! Člověk a světový průmysl nevyprodukuje ani z 10% tolik emisí skleníkových plynů, co ročně do atmosféry a mořské vody vychrlí sopky v podobě oxidu uhličitého! Bílý muž přežije pouze na jiné planetě, v podzemí nebo v singularitě!
I kdyby člověk přestal vypouštět CO2 ze své průmyslové činnosti, nedokáže zastavit činnost sopek na této planetě. Přísně utajovaná pravda a tajemství, že člověk nedokáže oteplování planety zastavit, protože jeho činnost není příčinou oteplování, je najednou venku. A tato pravda způsobuje mezi světovými elitami paniku. Naprostou paniku, jakou si ani nedokážete představit.

https://aeronet­.cz/news/global­ni-valka-o-preziti-termonuklearni-vykon-nasi-hvezdy-vzroste-do-roku-2060-o-vice-jak-50-a-na-marsu-roztavaji-polarni-ledovce-velke-casti-anglie-a-ruska-se-ocitnou-pod-vodou/?fbclid=I­wAR0KUW62gIAyD­H5ePNOyFjDNIhuX8Vbm6i­eNeOsIbPtFpcEX­dWegQqcnJqA

miroslav.bk

Clovek tomu mozna pomaha, ale ze by se delo vyhradne kvuli lidske cinnosti, to si nemyslim.

Ametyst

Možná ze ne člověk, ale globální Big Business je ten, kdo celosvětové drancuje a ničí jakoukoliv přírodní rovnováhu. Mali lidičky to mají zaplatit?

Tataj

Myslím že mnohem mnohem větší vliv má vzájemná pozice Země a Slunce. Jenže s tím toho lidstvo moc nenadělá, tudíž se z toho nedají dojit peníze…a o tom to bohužel vždycky je.
Zkuste si dohledat práci Ing. Ivanky Charvátové, která, ač věhlasná astronomka (CSc), je za svůj objev bojkotovaná všemi mainstremovými medii. Protože objevila možnou souvislost SIM (Solar Intertial Motion) na klimatickou proměnlivost. Její výpočty souhlasí např. s dlouhodobými minimy ve sluneční aktivitě jako bylo např. minimum Wolfovo (1270–1350), Spörerovo (~1430–1520), Maunderovo (~1620–1710) nebo Daltonovo (~1790–1840). A také jako jediná správně předpověděla hodnoty 23. Slunečního cyklu, což podle mne dost potvrzuje správnost její teorie.

Zdroj: http://www.osel­.cz/5708-za-klimatickymi-zmenami-muze-byt-pohyb-slunce.html

Vinpe

Činnost člověka může mít na globální oteplování vliv. Nejsou to jen emise oxidu uhličitého. Jsou to i vybetonované plochy, vyasfaltované, do kterých se nevsakuje voda. V létě jsou rozpálené na vysoké teploty nad 50 stupňů. Od nich se ohřívá vzduch.

postcd

V tomhle věčím vědcům a ne bludům.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C4%9Bdec­k%C3%BD_konsen­zus_o_zm%C4%9Bn%C4%9B_kl­imatu
https://fakta­oklimatu.cz

Vinpe

Vysoké letní teploty pomáhá snížit zeleň.
https://www.hra­deckralove.or­g/jak-zelen-ve-meste-pomaha-chladit/d-45527

Midoc

Zelená tráva, zelené pole např. řepka má v létě při slunečném dni teplotu na povrchu asi 35°C , ne suchá žlutá tráva.

briketka10

Keplere a Brblale
Taky tomu aeronetu nevěřím! Vím, že je to kravina,
ale čte to jeden můj kámoš a věří těm blbostem.
Tak jako jedna moje kamarádka mi posílá e-mailem
samé andělíčky a pošli je 5 lidem a vrátí se ti „třeba“
štěstí atd. Samý hovadiny. Mažu je.

Kepler

briketko, zdroj je pofiderný. sopečná činnost od začátku existence pĺanety Země v globále jen klesá. A vzrůst výkonu Slunce o 50% za 40 let je naprostá blbost. Není to fyzikálně možné a nikdy se to za posledních 5 mld. let nestalo. Stačí jen několikaprocen­tní výkyv…

Kepler

Až teď jsem se prokousal alespoň do poloviny článku v tom odkazu a jsem doopravdy zděšen. Ani jeden odkaz pro podporu jeho šílených tvrzení. navíc jde o čistokrevného rasistu! Navíc nevzděleného blbečka. Asi by si rozuměl s Ádou H.

Brblal

Já jen nechápu, jak může někdo citovat z aeronetu, vždyť tam píší samé nesmysly, myslel jsem že se s tím nesetkám zrovna tady na odpovedi!

Čekal jsem info o 11 letém cyklu sluneční činnosti a místo toho najdu odkaz na aeronet, jsem znechucen…